pá 22.1.2016 | Petr Šatalík, Jan Vavřina

Starší dorost proti Olomouci za dva body! Branku na 3:3 vstřelil v čase 59:33

Velké odhodlání a hradeckou vůli prokázali starší dorostenci v duelu s Olomoucí. Hanáci prakticky celý zápas vedli, dlouhou dobu dokonce o dvě branky, a to i přesto, že nebyli herně lepším týmem. Jenže svěřenci Jiřího Slabého dokázali manko pokaždé smazat, naposledy se jim to povedlo 27 vteřin před závěrečnou sirénou! První bod vystřelil Mountfieldu Štěpán Matějček, druhý v prodloužení Kryštof Pažourek.

První třetina patřila Moravanům

Hradečtí vstoupili do utkání lépe než jejich soupeř z Hané, když hned v úvodu nebezpečně pálil Muška a s dorážkou přispěchal Hejna. Schejbal byl však připraven. Na druhé straně naopak udeřilo hned z první, nepříliš přehledné situace. Jan Beier byl před brankou v souboji s obráncem dostatečně agilní a jeho důraz přinesl první gól Olomouce – 0:1.

Kohouti následně přidali i druhou branku. Machálek přihrál Urbanovi, jenž vyslal z mezikruží ránu, která byla dostatečně tvrdá na to, aby ji Bartozel mohl pouze vyrazit. Na dorážku si počíhal Martin Pěcha a skóre bylo v 10. minutě již 0:2. Lvi sice následně dosáhli gólu, ale ten nebyl uznán pro vysokou hůl, a tak šla Olomouc do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Hradečtí díky výbornému výkonu snížili

Také do druhé části hry vstoupili lépe hráči Mountfieldu. Ze dvou přesilovek, které jim jejich aktivita přinesla, však vydolovali pouze tutovku pro Hejnu, který ji ale nezvládl zužitkovat a nechal tak vyniknout skvělého Schejbala. Východočeši i přesto dál houževnatě bojovali, jejich tlak byl místy až drtivý.

Zadostiučinění se jim dostalo krátce po polovině utkání. Matějček přihrál Hejnovi, který našel přesným pasem Mikuláše Pohla, jenž v dobré pozici překonal Schejbala střelou nad vyrážečku – 1:2. Olomoucký brankář navíc krátce před koncem třetiny hodil hůl pod nohy Dvořáka. Útočník Lvů následně dostal příležitost skórovat v podobě trestného střílení. Klička se mu ale nepovedla, a tak platil po druhé části stav 1:2.

O remíze rozhodl 27 vteřin před koncem hradecký kapitán

Také start závěrečné třetiny přinesl tlak svěřenců Jiřího Slabého. Po faulu Říčky dostal další příležitost v podobě trestného střílení Hidveghy. Ani jeho blafák se však proti rychlým betonům Schejbala neujal. Mrzet to však Hradecké nemuselo, jelikož o chvíli později bylo srovnáno. Pažourek dostal puk na Hroudného, jehož střelu od modré před brankou šikovně tečoval Václav Maršík – 2:2.

S blížícím se závěrem utkání se zvyšoval tlak Lvů i průchod emocí na ledě a trestné lavice obou týmů byly málokdy prázdné. Ačkoliv byla převaha Mountfieldu zřetelná po celé klání (na střely vítězil 44:11), produktivita Hanáků se jí vyrovnala. Krátce před koncem zápasu si v přesilové hře Olomouce vzal puk Miroslav Skopal. Ten dostal kotouč do středového kruhu od Pěchy, na modré si jej narazil s Beierem a pak už jen krásnou střelou nad lapačku překonal Bartozela – 2:3.

Hradečtí se však nevzdali a bojovali doslova jako Lvi. Minutu před závěrečným hvizdem odvolali brankáře Bartozela z branky a pokusili se vyrovnat v šesti hráčích v poli. Šalda přihrál puk po buly na Hroudného, do jehož tvrdé rány od modré vložil šikovně hůl Štěpán Matějček a kotouč prošel mezi betony Schejbala do branky pouhých sedmadvacet vteřin před koncem. Tato trefa znamenala stav 3:3 a prodloužení.

Bonusový bod nakonec zůstal v Hradci

Prodloužení začalo tak, jak se dalo čekat – opatrně. U obou mužstev byla vidět velká snaha hrát především dobře do obrany. Kuriózní situace nastala, když odražený kotouč rozbil plexisklo helmy hlavního arbitra Veselého.

Rozhodující okamžik utkání přišel krátce po polovině nastavené hrací doby. Kryštof Pažourek vybojoval puk v útočném pásmu a střelou přes obránce překonal Schejbala, čímž pro Mountfield vybojoval teprve druhé vítězství v nadstavbové části soutěže.