ne 27.9.2009 | Michal Špírek, Lukáš Souček

Starší dorost sahal po třech bodech, nakonec odjíždí z Budějovic s prázdnou

Ani druhý zápas v týdnu staršíim dorostencům nevyšel. Po prohře na domácím ledě s Pardubicemi zamířili Hradečtí do Českých Budějovic. V prvním vzájemném utkání byla vidět branková přestřelka, ve které Hradec zvítězil 7:6. Tuto sobotu se ovšem ze třech bodů radovali Jihočeši. Ti vedli v první třetině už o dvě branky. Pak ale přišly dvě přesné trefy Aleše Půlpána a bylo srovnáno. Hradečtí měli v tu chvíli značnou převahu. Milan Valášek a Zdeněk Čáp zazvonili na tyč a břevno jihočeské brány. Na začátku třetího dějství ovšem domácí potrestali dvě hradecké chyby a vyhráli tak 4:2.

Týmy v první desetiminutovce odmítly možnost otevřít skóre v přesilovce, Hradec měl k dispozici dokonce dvě. Neuspěla například svižná střela hradeckého Světlíka. Do vedení se nakonec dostali v čase 9:30 Českobudějovičtí, když si Eddie Turek popotáhl před hostujícím gólmanem puk na bekhend a zavěsil krásnou střelou pod břevno - 1:0. A v 17. minutě už to bylo o dva góly, vyloučení Ropického potrestali Švihálek s Romanem Bernatem. Prvně jmenovaný zůstal dlouho nikým neatakován v držení puku, předložil puk k duhé tyči, kde už číhal Bernat a ten zakončil do odkryté brány - 2:0. Hradec ale rychle kontroval, také v přesilové hře. Aleši Půlpánovi se podařilo dorazit střelu Čápa, Gába povyjetý proti předchozí střele hostujícího obránce neměl šanci zasáhnout. Hradec tak snížil na 1:2 a do druhé třetiny bylo vše otevřené.

Druhá třetina patřila hostujícímu týmu. V přesilové hře ve 27. minutě bek Zdeněk Čáp rozezvučel tyč Gábovy brány. Poté jel sám na Pavelku Liška, ale hradecký brankář obětavým zákrokem svůj tým zachránil. V minutě třicáté odmítl skórovat kapitán hostů Valášek, když ho našla osamoceného na hranici brankoviště příhra Půlpána, ale David Gába se v domácí bráně vytáhl. Hosté však ve druhém dějství přeci jen vyrovnali. Agilní bek Čáp napřáhl na modré v naznačení střely, namísto toho ale vyslal "libovou" rychlou přihrávku křížem před bránu Aleši Půlpánovi a tomu už jen stačilo nastrčit hokejku do dráhy puku - 2:2. Na domácí straně se neujala střela Trummera. Hradec Králové poté pokračoval v náporu a HC MOUNTFIELD kromě dobrých zákroků Gáby pomohla podruhé v zápase i branková konstrukce. Čáp zavezl puk do útočné třetiny a vybídl k zakončení Valáška, jenomže puk se odrazil od břevna. Do kabiny se odjíždělo za srovnaného stavu, a rádi za to mohli být po velkých šancích soupeře spíše domácí.

Třetí třetina už byla ze strany Českých Budějovic o něčem jiném a domácí se zaslouženě ujali vedení. Hradec sice počáteční tlak ustál, jenomže nakonec hosté inkasovali ve 46. minutě ve vlastní přesilovce. Lukáš Sedlák si počkal na chybu hradeckých obránců a sám před brankářem zamířil přesně k tyči - 3:2. A v čase 49:43 už to bylo 4:2, do pásma totiž vlétl Michal Švihálek, vyhnul se obránci a táhlou střelou propálil Pavelku. Do konce utkání už pak nebyla k vidění větší šance, Jihočeši si vítězství s přehledem pohlídali.