ne 18.3.2018 | Vojtěch Martinek, Lukáš Foff

Starší dorost vyhrál v Tipsport Areně 4:2 a srovnal sérii se Spartou na 1:1

Skvělou práci svedli starší dorostenci ve druhém osmifinále na ledě Sparty. Už od začátku se dostali do vedení, které si udržovali po celý zápas. Prosadili se ve všech herních situacích a třetí gól, který padl v oslabení, se ukázal býti vítězným. Série se nyní přesouvá do ČPP Arény a další zápasy jsou na programu v úterý a ve středu.

Domácí nevstoupili do druhého duelu s Hradcem úplně šťastně. Po úvodních chvílích, kdy byla na ledě k vidění vyrovnaná hra, se totiž nechal ve třetí minutě vyloučit Patrik Tůma a hosté se zvládli těsně po konci přesilovky prosadit. Skóre zápasu otevřel Tadeáš Pinkas, který si povyjel na kruh a poslal kotouč přímo mezi betony Jana Škorpíka – 0:1.

Sparta měla možnost vyrovnat v početní výhodě, kterou se jí ale nepodařilo v branku přetavit. Záhy se musela pět minut bránit v oslabení po vykázání Štěpána Čecha z kluziště za bodnutí hole, s početní nevýhodou si ale poradila výborně a v závěru periody se nakonec mohla radovat z gólu, pod který se podepsal Jakub Prchal. Do první přestávky se tak šlo za vyrovnaného stavu – 1:1.

Druhá perioda nabídla vyrovnanou podívanou, ve které zvládli gólmana soupeře překonat pouze Hradečtí. Těsně po ubráněném oslabení poslal Mountfield znovu do vedení Dominik Sklenář, na jehož zásah navázal v pětatřicáté minutě v početní nevýhodě Tadeáš Pinkas. Ten se prosadil z přečíslení dva na jednoho a Sparta tak musela v závěrečných dvaceti minutách základní hrací doby dohánět dvoubrankové manko.

Pražané zbraně skládat nehodlali, to bylo na začátku závěrečné třetiny evidentní. Patnáct sekund po jejím startu totiž z prostoru pro vhazování skóroval Jan Bureš a sparťané v následujících minutách Východočechy zamáčkli do jejich pásma a snažili se jejich klec ostřelovat co nejčastěji to jen šlo. Jejich nápor se paradoxně umírnil až při jejich vlastní přesilovce, kterou hosté skvěle ubránili.

Nejblíže k vyrovnaní byli domácí v padesáté minutě, kdy po střele Kropáčka od modré čáry zazvonila horní tyč hradecké klece. O pár chvil později pak o vítězství svého celku definitivně rozhodl Petr Poppel a série se tak v úterý přesune na východ Čech za vyrovnaného stavu.

Jiří Katz (HC Sparta Praha):
Je to škoda. Před zápasem jsme si něco řekli a to jsme bohužel nedodrželi. Měli jsme špatný vstup do utkání, dělali jsme zbytečné fauly a dostali jsme se do pětiminutového oslabení, které jsme ale nakonec zvládli. Ve druhé třetině jsme podle mě měli více ze hry, paradoxně jsme ale dvakrát inkasovali. Ve třetí části jsme chtěli některé věci změnit a šli jsme tomu i naproti, vstřelili jsme rychlý gól, ale hosté měli srdce a odhodlání ten dnešní duel vyhrát a zvládli si to pohlídat. Tahle série bude hodně vyrovnaná, v Hradci budeme muset předvést daleko lepší výkon.

Pavel Suchý (Mountfield HK):
Vedli jsme 1:0 a měli šance na navýšení, bohužel ale soupeř vyrovnal. Hrálo se o každý centimetr ledu, bylo to velmi bojovné utkání. Kluci ale nesložili zbraně, což se nám hrozně líbilo. Dali jsme postupně branky na 3:1, a i když jsme 15 vteřin po začátku třetí třetiny inkasovali, kluci hráli perfektně dozadu a další gól už jsme nedostali. Naopak jsme ještě jeden dali a vyhráli 4:2. Byl to super play off zápas a kluky jsme za něj pochválili.