so 8.12.2012 | Filip Kaplan, Martin Voltr

Starší dorostenci prohráli v derby 0:2 a do lepší skupiny už nepostoupí

Zápas o udržení naděje na účast v lepší polovině extraligové nadstavby sehráli starší dorostenci na ledě svého největšího rivala, Pardubic. O konečném výsledku rozhodla druhá třetina a dvě branky domácích. Hradečtí na ně nenašli za celý zbytek utkání odpověď. Porážka 0:2 pro ně tak znamená, že ve druhé části soutěže potkají soupeře ze spodních polovin zbývajících skupin. Tím spíš ale ještě mají o co bojovat – pokud skončí mezi prvními čtyřmi, mohou se těšit na play-off.

První třetina bez branek

Královéhradečtí mladíci vlétli do utkání s velkou chutí a hned v první minutě se Daniel Voženílek dostal do velké šance. Tu ovšem nevyužil po bravurním zákroku brankáře Vejmelky. Domácí se záhy oklepali, začali se více tlačit do koncovky, což potvrdil tvrdou střelou z mezikruží Filip Kuťák.

Do konce třetiny měl ještě dvě dobré šance Ondřej Panna, ale stav se neměnil, ke změně skóre nepomohly ani přesilové hry.

Druhá část přinesla rozuzlení

Nástup do prostřední části hry se lépe povedl domácím, když Hlaváčkovu přihrávku z první minuty zužitkoval kapitán Radovan Chvojka a poslal Pardubice do vedení 1:0.

Od té chvíle byli hráči v bílých dresech lepší a dobrou kombinací si vytvářeli mnoho šancí. Jedna z nich se ujala v 29. minutě, po skvělém Bohuňkově pasu se prosadil ostřejší ranou Ondřej Panna, který střelou přes lapačku překonal gólmana Veselého podruhé – 2:0.

Emotivní závěr už bez změny vývoje

V posledním dějství hráli prim oba brankáři. Jak domácí Karel Vejmelka, tak královéhradecký František Veselý, předváděli výborné zákroky a hlavně díky nim zůstával stav neměnný přes zajímavé střelecké příležitosti na obou stranách.

V poslední desetiminutovce začaly na obou stranách pracovat nervy a rozhodčí museli často vylučovat. Vše vyústilo v bitku Kracíka s Voženílkem, která následovala po trestu ve hře pro hradeckého Bezděka. Pardubice si druhou letošní výhru v derby nenechaly vzít, Hradec Králové tak definitivně přišel o možnost postupu do skupiny A v další fázi extraligy staršího dorostu.