so 6.10.2012 | Michal Špírek, Sanny Muharem

Starší dorostenci sahali v Budějovicích po bodu. O něj přišli pět vteřin před koncem

Hradečtí starší dorostenci se chtěli dotáhnout na svého soupeře. Před utkáním na něho ztráceli pět bodů. Nyní bude propast ještě větší. Vyrovnané utkání totiž Východočeši ztratili až v samotném závěru. Hradečtí ještě do pětapadesáté minuty vedli, nakonec odjíždějí s prázdnou. České Budějovice totiž rozhodly o své výhře pět vteřin před koncem. Královští lvi už pak neměli čas se stavem zápasu něco udělat.

Domácí se díky aktivní hře dostali do vedení

Jihočeši na soupeře vlétli a diktovali tempo. Hradec Králové nedokázal odolat první přesilovce soupeře, gólman Müller sice ještě vyrazil ránu Žáčka, jenomže na další palbu v osmé minutě Radka Prokeše už byl krátký – 1:0. První třetina ovšem jinak nijak velké příležitosti nenabídla, hosté se dostávali na dostřel Trelce jen velmi zřídka a soustředili se na obranu.

Ve druhém dějství se skóre neposunulo

To druhá třetina už byla zajímavější, byť nakonec nepřinesla ani jednu branku. Litovat toho mohl hlavně domácí celek, který měl množství gólových šancí. Gólman Hradce Michael Müller ale prokazoval vynikající formu. Bekhendem si na něj nepřišel Kutiš, nadvakrát kotouč za jeho záda neprotlačil ani Ruda.

Oba týmy dostaly také šanci zahrát si přesilovku pět na tři. Hradečtí se o ní ale po pár sekundách připravili ve 31. minutě zbytečným faulem Matějčka. To Budějovičtí už si počínali lépe. René Piegl napálil kotouč ve 35. minutě do břevna. Do konce třetiny musel Müller řešit mnoho složitých situací, ale byl pro hosty tou pravou jistotou a jeho lapačka zastavila rány Michálka i Samohejla. Trelce oproti tomu ohrozil jen agilní Pilař.

Hradec otočil stav, přesto odjížděl bez bodu

Neproměněné šance ze druhé dvacetiminutovky mohli Jihočechy mrzet ještě více v závěrečném dějství. Obětavě a bojovně hrající hosté totiž vytěžili z minima maximum. Nejprve Trelc neudržel střelu Šepse a David Gančarčík dotlačil puk do sítě – 1:1. ve 45. minutě pak našlápnul k úniku Radek Pilař a trefil se nechytatelně do šibenice – 1:2.

Hradec byl rázem na koni a dostával se i do dalších šancí. Tomaž Trelc ale vychytal dvě jasné gólovky – nájezdy dva na jednoho vyřešili hosté vždy výborně, ale Trelc předvedl vynikající zákrok jak proti Šedovi, tak v 53. minutě proti zakončení Malinského. Dělovka Matějčka pak skončila na tyči. V 55. minutě ovšem Hradec inkasoval, Aleš Krátoška si po samostatné akci počínal před Müllerem chladnokrevně a prolomil neschopnost Budějovic v koncovce – 2:2.

Když už se zdálo, že se body rozdělí mezi oba týmy, natáhl ke střele Kutiš, před brankářem nechali hosté neobsazeného Radka Prokeše, který nezazmatkoval, potáhl si vyražený kotouč do bekhendu a přehodil ležícího gólmana Müllera – 3:2. Domácí radost byla obrovská, pět sekund před koncem přišel Hradec Králové o bodový zisk. Gólman Trelc dokonce při oslavě se spoluhráči zapomněl na pravidla, vydal se za modrou čáru a do brány musel na poslední sekundy Sova. Toho Královští lvi již neohrozili a odjeli z jihu Čech s prázdnou.

Jan Trummer (HC České Budějovice):
Do utkání jsme vstoupili dobře, měli jsme hodně brankových příležitostí, ale za dvě třetiny jsme jich nevyužili hodně, produktivita v koncovce nás trápí. Bohužel do třetí třetiny jsme nastoupili s jasným úkolem nedostat branku, jenomže jsme dvakrát propadli a dostali hned dvě. V závěru jsme byli šťastnější. Ve vyrovnání jsem věřil, ale že to ještě otočíme - to už bylo o štěstí. Spravedlivější by byl remízový výsledek.

Petr Luštinec (Královští lvi Hradec Králové):
Jeli jsme do Budějovic s obrannou taktikou, hrát zanďoura. To se nám dvě třetiny dařilo, i když jsme prohrávali 0:1. Pak se nám podařilo získat vedení 2:1, ale doplácíme na loňský úspěch našich starších dorostenců, kdy letošní druhoročáci nejsou vyhraní a dělají hrozné chyby, kterými si prohráváme zápasy.