pá 19.11.2010 | Lukáš Souček

Starší dorostenci zvládli klíčový zápas a jsou jednou nohou v play-off

Starší dorostenci se v pátek utkali ve velmi důležitém zápase s Libercem, který nakonec dotáhli do vítězného konce a výrazně se tak přiblížili k hranici play-off. Po výborné první třetině svěřenci Miloše Říhy polevili a o body se ještě museli hodně poprat, neboť Liberec snížil na rozdíl jediné branky a značně sahal po vyrovnání. Hradec ale nakonec přidal čtvrtou branku a zvítězil v poměru 4:2.

Lepší úvodní třetinu si domácí dorostenci nemohli přát, už ve druhé minutě zápasu otevřel skóre Filip Ropický, který efektivně vymetl milimetrovou střelou růžek Blažkovy brány. Dorostenci z Liberce museli být neustále na pozoru a odolávat útokům domácích. Hradecký Červený mohl ihned ve třetí minutě navýšit skóre, ale v přecpaném brankovišti skulinku pro další gól nenašel. Hosté se dostali k náznaku útoku až v páté minutě, ale jejich pokus k domácímu Pavelkovi nedošel. Hra se celkově začala přitvrzovat a na řadu přišla vyloučení, která byla většinou na obou stranách. Další branka však padla až za plného počtu hráčů na ledě, v mezikruží dostal velký prostor na střelu Lukáš Pravda a zvýšil na 2:0 pro domácí. Záhy udeřila první domácí lajna znovu, k dorážce se dostal Lukáš Vencl a prozatím stanovil skóre v první třetině na 3:0.

Liberec do prostřední části vstoupil aktivněji, než bylo doposud. Nejprve Jan Slivka tečoval nabídku Michala Plutnara, pokus však gólem neskončil. Větší šanci ke skórování měli opět domácí v podobě trestného střílení. K puku se postavil Ondřej Vlček, který svou kličkou narazil pouze na beton Jakuba Krejčího, jenž vystřídal svého kolegu jen na tento nájezd. I na druhé straně vytáhl fenomenální zákrok reprezentační brankář Pavelka, který zneškodnil pokusy Klímy s Dlouhým. Liberec se ale přece jen po půl hodině čistého hracího času dočkal, k dorážce se dostal Jakub Klíma, propasíroval puk za brankovou čáru a snížil stav na 3:1. Dorostenci z Liberce po vstřeleném gólu chytli druhý dech a začínali ještě více zaměstnávat Pavelku, který musel v čase 34:33 podruhé vytahovat kotouč ze své branky. Prázdnou brankou tentokrát nepohrdl Marek Langhammer a rozdíl už byl jen jednogólový.

Liberec vstoupil do závěrečné části se snahou co nejrychleji skórovat a Pavelka měl co dělat, aby hosté nevyrovnali. V páté minutě třetí třetiny měli Hradečtí početní výhodu a stačilo jim pouhých 11 sekund na zvýšení vedení. Marek Červený dobře zpozoroval, že hostující Blažek skrz klubko těl nic nevidí a přesnou střelou využil přesilovku. V závěru třetího dějství se spíše vylučovalo na straně hostů, kteří se tímto připravili o možnost vyrovnání skóre. Domácí si svůj dvougólový náskok pohlídali a vstoupili jednou nohou do play-off.

Martin Bartoň 0 0 0 -1 0