so 28.1.2017 | Jan Vavřina

Super stíhačka staršího dorostu proti Plzni. V 50. minutě 0:2, po nájezdech 3:2

Dvě třetiny nemohl Mountfield HK v zápase proti Plzni najít recept na výborně chytajícího Radka Červenku v brance soupeře, nakonec se to podařilo. Hosté si v průběhu utkání vypracovali dvoubrankový náskok, v 52. minutě ho zmírnil Havelec a v 59. při power-play stáhl Pohl. Zápas, ve kterém nebylo nouze o vyhrocené momenty, dospěl pak do nájezdů, kde završil obrat vítěznou trefou Patrik Mašín. Východočeši tak uhájili před indiány svou pozici v tabulce a porazili je i podruhé v sezóně.

První gólovku zápasu proměnil Martin Straka

Utkání dvou týmů, které měly před zápasem shodně 74 bodů, začalo velmi opatrně. Oba týmy se oťukávaly až do 7. minuty, než přišla první šance Hajšmana a následně přesná trefa Martina Straky. Ten dostal puk na útočnou modrou čáru do samostatného úniku a proměnil ho střelou na Dvořákovu lapačku. Domácí mohli srovnat hned vzápětí, Mikuláš Pohl dorážel v přesilové hře ale jen do Červenkova betonu.

Hosty vstřelená branka nakopla, byli o něco aktivnějším celkem, ale druhá část prvního dějství patřila oběma gólmanům. Daniel Dvořák předvedl několik slibných zákroků, na druhé straně byl v pozoru Radek Červenka. Ten se navíc mohl spolehnout na pomoc svých spoluhráčů, kteří několik ran zblokovali svými těly. Třeba když se Hradec dostával do přečíslení tři na dva a situaci se snažil vyřešit Dominik Šedivý.

Po tlaku Hradce studená sprcha – druhý gól hostů

Do prostřední třetiny si hosté přenesli téměř celou přesilovou hru, ale naložili s ní prachbídně. Hradec vyhazoval jeden puk za druhým a Dvořák byl prakticky bez práce. Domácí to povzbudilo, začali být aktivnějším týmem, jenže větší šance až do poloviny zápasu nepřicházely. Až ve 30. minutě si vytvořil jeden z týmů pořádný závar, hostující defenzíva ale všechno i za pomoci velké dávky obětavosti ustála.

Jenže Východočechy přibrzdil druhý gól v jejich síti. Adam Šilhán vystřelil od modré čáry, kotouč jemně tečoval Kamil Hajšman a zvýšil vedení indiánů na 2:0. Na ledě se začalo přiostřovat, výsledkem byly tresty na obou stranách. V závěru třetiny podržel Dvořák svůj tým famózním zákrokem, chvíli poté musel už tak oslabený Mountfield obětovat dalšího hráče. Václav Maršík byl naražen na hrazení a do utkání už nezasáhl.

Stíhací jízdu Mountfield zvládl, srovnal v 59. minutě

Hra proti pravidlům se přenesla také do závěrečné třetiny, a to v mnohem větší míře. Vrátka na trestných lavicích se netrhla, hráči se mezi trestoměřiči postupně střídali. V jednu chvíli mezi ně zavítali hned čtyři borci naráz, to po rozmíšce, která vznikla před brankou Západočechů. Ti i přes vedení hráli nadále velmi aktivně, což dělalo Hradci při přechodu do útoku nemalé problémy.

Všechno změnila až 52. minuta, kdy dorazil puk do brány Miroslav Havelec a snížil na rozdíl jediného gólu – 1:2. Hradec započal stíhací jízdu, branka mu dodala křídla. Dvě minuty před třetí sirénou dostal možnost přesilové hry, vylepšil ji o dalšího hráče v poli při power-play. Velký tlak do brány hosté neustáli, 84 vteřin před koncem srovnal na 2:2 další dorážkou Mikuláš Pohl.

V prodloužení spousta šancí bez gólu, rozhodl Patrik Mašín

V prodloužení měli nejprve několik šancí na rozhodující gól hosté, když se řítili sami na bránu Matiášek a po něm Procházka. Prvního jmenovaného dohnal Filip Jirásek, druhý přestřelil pravé víko. A tak přišly šance na druhé straně, skončily ale stejně neúspěšně. Rozhodnout ta musely až nájezdy.

Ty odstartovali hosté nepovedeným blafákem Koňáka. Filip Jirásek a Patrik Mašín našli recept na gólmana rychlou střelou, Filip Přikryl zase dlouhou kličkou do forhendu. Třetího plzeňského střelce Martina Langa Daniel Dvořák vychytal a mohl se se svými spoluhráči začít radovat z povedeného obratu i cenné výhry.

Libor Pivko (Mountfield HK):
Myslím, že dnešní zápas byl oproti pátečnímu utkání proti Spartě z naší strany daleko lepší. Malinko nás mrzí zbytečné fauly, které jsme zase udělali. Ze situace, kdy jsme prohrávali 0:2, jsou pro nás dva body za výhru po nájezdech zlaté.