pá 24.1.2014 | Martin Voltr

To je válec! Starší dorostenci nedali šanci Olomouci a už jsou první

V neuvěřitelné pohodě, fazóně a euforii momentálně hrají starší dorostenci. Od přímého souboje o první příčku s Olomoucí se dal očekávat tuhý boj, jenže Hradečtí zápas rozhodli už čtyřmi góly v první třetině a posunuli se na výsluní! Vítězství 4:1 jistil brankář František Veselý, znovu svým výkonem hodně potěšili i hokejisté z mladšího dorostu a Hradec oslavil už osmý triumf v řadě!

Fantastických prvních dvacet minut

První třetině udala tempu už úvodní minuta, Hradec v ní totiž dokázal skórovat z bleskového protiútoku! Trvalo to jen 44 sekund, než Drašnar vyslal do sóla Patrika Miškáře, jenž okamžitě poslal puk ke druhé tyči – 1:0.

Na ledě se v souboji dvou nejlepších týmů skupiny střídaly zajímavé akce. Nebezpeční ale byli pořád jenom domácí, kteří mezi 9. a 11. minutou svému soupeři utekli dalšími dvěma góly. Nejprve Pavlík v dalším úprku krásně přenechal Štěpánu Matějčkovi, který se mohl radovat ze svého premiérového gólu za starší dorost. Po chvíli navíc další skvělou kombinaci zakončil Tomáš Drašnar a s Olomoucí to nevypadalo dobře – 3:0.

Takový náskok hradeckým mladíkům trochu stačil, ještě před přestávkou přesto stihli čtvrtý. Znovu ho zařídila nejmladší formace. Tentokrát posílal Matějček puk před bránu, kde ho jemně lízl František Hnik, a také on slavil první gól v kategorii – 4:0.

Prim hráli muži v maskách

Těžko mohli Hradečtí před zápasem tušit, jak skvěle se jim první třetina povede. I do té druhé zůstal v bráně Olomouce Jakub Urbisch, který chtěl po čtvrtém gólu střídat, ale trenéři ho poslali zpátky do hry.

Další branky už nepřicházely, gólostroj se zastavil. Havránek totiž napálil v přesilovce čtyř proti třem tyčku, Pavlík pak velkolepé sólo zakončil mimo. I brankář domácích František Veselý však byl chvílemi v plné permanenci, několikrát se musel přesunout proti dorážejícím hráčům a jednou také poděkovat své brankové konstrukci.

Druhá třetina tak patřila gólmanům. Čtyři inkasované kousky se na Urbischově výkonu nijak nepodepsaly, s hradeckým strážcem tyčí držel krok. Asi nejtěžší zákrok si připsal ve 38. minutě, kdy musel uhasit šanci úplně volného Marka Malinského.

Veselý nakonec o nulu přišel

Postupem času se začalo ukazovat, že v pátek večer prostě Olomouc na žádný comeback neměla. Hradec působil stále pohodovým dojmem, ale to na góly nestačí. Třeba když Urbisch rozehrál přímo na Hnikovu hokejku, hradeckému útočníkovi se do střely položil obětavý obránce.

Na druhé straně spálil největší šanci na čestný gól Matěj Pavlovský, který zblízka úplně přestřelil horní růžek hradecké klece. Hokejisté obou týmů si nedávali nic zadarmo a souboje ostře dohrávali i za rozhodnutého stavu.

Za svůj výkon si ale Kohouti přece jenom gól vstřelit zasloužili, i když znamenal zrušení čistého konta bezchybnému Františkovi Veselému. Jan Kropáč dostal krásnou přihrávku před bránu, ale v druhé vlně si ještě všiml najetého Matěje Pavlovského, který už neměl problém zakončit. Jenom ale mírnil prohru, po výsledku 4:1 zůstaly všechny body v Hradci.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
První třetinu jsme zvládli úplně perfektně. Snažili jsme se hrát ten svůj hokej, což nám vycházelo a stříleli jsme branky. Od druhé třetiny už si na nás dal soupeř pozor a asi pod dojmem vedení jsme nebyli v kocovce tolik důslední, netlačili jsme se tolik do brány. I tak jsme ale spokojení, protože Olomouc je kvalitní mužstvo. Jsem rád, že si kluci v danou chvíli vědí rady a soupeři dokáží čelit. Říká se ale, že by člověk neměl být nikdy spokojený, takže se pořád musíme snažit zlepšovat.

Jan Tomajko (HC Olomouc):
Domácí byli jednoznačně lepší a zasloužili si vyhrát, my jsme nehráli tak dobře. Řekl bych, že jsme neměli ani šanci. Hradec měl v první třetině ještě daleko víc šancí a pak už asi tolik nehrál, takže proto se to vyrovnalo. Myslím, že u nás nastalo před zápasem uspokojení.