so 3.11.2018 | Štěpán Ondráček, Adam Kodet

Třetí výhra nad Brodem v řadě. Junioři zvítězili v Kotlině 5:2

V rámci 16. kola DHL Extraligy juniorů se hradecká juniorka střetla s posledním týmem tabulky z Havlíčkova Brodu. Lvi nutně potřebovali bodovat, aby si uchovali naději na postup do části vítězů. Bruslaři jim ale byli zdatným soupeřem a rychle se ujali vedení. Hradečtí utkání zlomili na konci druhé třetiny, kdy obrovský tlak přetavili ve dvě branky a ve třetí periodě už utkání s přehledem kontrolovali. V prodloužení Mountfield sahal po bonusovém bodu, ten ale nakonec zůstal v Kotlině.

První třetina byla vyrovnaná jak herně, tak ve skóre

Utkání dvou tabulkových sousedů nabídlo hned od začátku útočný hokej. Bruslaři si jako první zahráli přesilovou hru, ve které slavili první branku duelu. Cachnínovu střelu od modré tečoval těsně před Dvořákem Jakub Petržilka – 1:0. Hradečtí mohli hned vyrovnat, avšak gólman Král si s těžkým kotoučem poradil. Hosté byli ve vytváření nebezpečných šancí lepší, když Síla našel mezi kruhy volného Poppela, skvělým zákrokem ho však vychytal gólman Bruslařů.

Další gól na holi měl Jušta, ale ani on nedokázal dostat puk do branky. Havlíčkobrodští zahrozili z protiútoku, ovšem ten nebyl úspěšný, jelikož ho zastavila pozorná defenzíva Lvů. Obrana Bruslařů poprvé kapitulovala v 15. minutě, když zmatků před Králem využil Petr Poppel. Útočník Mountfieldu přehodil bezmocného gólmana domácích, který se nenacházel v dobré pozici – 1:1. Oba dva týmy si potom vyměnily své šance, ale stav už se nezměnil.

Ve druhé části Hradec třemi góly soupeři odskočil

Do druhé třetiny vstoupili lépe hráči Hradce Králové, kteří šli poprvé do vedení. Dominik Šedivý se dostal do pásma a střelou k pravé tyči rozvlnil síť – 1:2. Nedisciplinovanost hostů ale následně vedla k vyrovnávací brance Bruslařů. Brankář Dvořák vyjel za volným kotoučem, který chtěl rozehrát, avšak dobře napadající Tecl mu ho vypíchl. Puk se dostal před opuštěnou klec Lvů, do které přesně zamířil Richard Cachnín – 2:2.

Východočeši potom hráli přesilovou hru, ve které si vytvořili souvislý tlak, avšak Král byl bezchybný. Od té doby byli hokejisté zpod Bílé věže lepším týmem, když vsítili dvě branky. Bleskovou přesilovku využil nadvakrát důrazný Petr Poppel, jenž vymetl všechny pavouky v domácí svatyni. Ke konci třetiny se hrálo ve čtyřech na obou stranách a více prostoru vyhovovalo Hradeckým, kteří dokázali odskočit do dvoubrankového vedení. Dominik Šedivý nahrál na hranici levého kruhu Kryštofu Langovi, a ten se z první nemýlil, když poslal puk do protipohybu Krále – 2:4.

Ve třetí periodě Lvi pojistili výhru a zápas kontrolovali

Třetí část se nesla v útočném duchu. Kohout mohl dostat svůj tým na dostřel, ale do jeho pokusu si obětavě lehl jeden z obránců. Nedáš – dostaneš platilo i tentokrát, když se do samostatného úniku dostal Dalibor Ďuriš. Útočník hostů si rozhýbal brankáře a přesně mířenou střelou vymetl všechny pavouky v levém rohu – 2:5.

Východočeši potom hráli přesilovou hru, ve které byl nejvíce vidět Poppel, jenž nadělal pořádné problémy domácímu gólmanovi, který i za přispějí paní Štěstěny vše ustál. Lvi si několikrát vytvořili drtivý tlak na branku Bruslařů, ovšem ta byla postavena na pevných základech a další gól už nedostala. Necelé tři minuty před koncem mohl udeřit ve vlastním oslabení Kohout, ten ale neměl dobře seřízená mířidla. Na hradecké výhře 5:2 se tak již nic nezměnilo.

V nadstavbě po šancích na obou stranách uspěli Bruslaři

Zápas pokračoval soubojem o bonusový bod v pětiminutovém prodloužení. Hned zkraje mohli rozhodnout domácí, ale ti byli ve svém zakončení nepřesní. Naopak na druhé straně mířil až moc přesně Poppel, jenž trefil spojnici tyčí. Ve stejné situaci byl i domácí Vaňous, který překonal Dvořáka, ale toho zastoupila rovněž branková konstrukce. Necelou minutu před koncem udeřilo komando z Kotliny. Adam Dvořák našel rozjetého Jiřího Hromádku, a ten střelou do levého horního rohu rozvlnil síť.