so 1.10.2022 | Šimon Zemánek

Třetí výhra v řadě! Dorostenci ovládli východočeské derby

Hradečtí dorostenci si v sobotním zápase vyšlápli na rivaly z Pardubic, Lvi zvítězili po dobrém výkonu 4:2. K výhře v derby velmi pomohl spolehlivě chytající Samuel Meišner, jenž si připsal 39 úspěšných zákroků. Svěřenci Václava Pánka se tak mohli těšit ze třetího vítězství v řadě.

První třetina nabídla celou řadu vyloučení, oba týmy dali shodně po jednom gólu

Úvod zápasu byl aktivní z obou stran, záhy přišly první vyloučení a hrálo se tak ve čtyřech, čehož Lvi využili. Jakub Jón našel při hře čtyři na čtyři na kruhu úplně volného Tadeáše Burdu, který hezkou svižnou střelou do pravého rohu branky překonal Tuláčka a dostal tak Hradec do vedení. Hra i nadále pokračovala v rychlém tempu, ani jeden z týmů neměl vyloženě navrch.

Pardubičtí však dokázali vyrovnat, když získali puk na modré čáře a ujeli do přečíslení dva na jednoho. Šimon Bartoň našel Dominika Kučeru, jenž byl u kotouče dříve než hradecký brankář a přesně zamířil do odkryté branky – 1:1. Hostům mohlo být ještě veseleji, Štěpán Lempach ujel do brejku ve vlastním oslabení. Samuel Meišner však zasáhl proti pokusu hostujícího útočníka svým betonem a skóre se tak neměnilo. Ke konci třetině nebezpečně od modré čáry vypálil Josef Janeček, brankář Matěj Tuláček nevěděl, kde je puk, který se po odrazu kutálel na brankovišti. Naštěstí pro hosty ani tato situace gólem neskončila, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Hradečtí ubránili oslabení a dostali se do vedení

Do úvodní šanci druhé dvacetiminutovky se dostal Dominik Pavlík, jenž se natlačil před obránce a vyslal přízemní střelu na branku hostí, Matěj Tuláček však tento pokus vyrazil. Zanedlouho však Hradecké čekaly krušné chvíle, když hosté dostali možnost přesilové hry pět na tři a to skoro celé dvě minuty. Dynamo Hradec zatlačilo, vytvořilo si slibné šance, Samuel Meišner v hradecké brance však svůj tým podržel. Pardubičtí si hned po konci této početní převahy zahráli další, avšak opět bez gólového úspěchu.

Závěr prostředního dějství tak patřil domácím, kteří odskočili do vedení. Lvi se ocitli v situaci dva na dva, kterou vyřešil Štěpán Černý střelou na bližší tyč – 2:1. Hradečtí však chtěli víc a záhy přidali další branku. Jaroslav Bolehovský hezky našel zpoza branky Ondřeje Páleníka, který byl sám na kruhu, přichystal si střelu a chladnokrevně zamířil do rohu hostující klece.

Hosté se tlačili za vyrovnáním, Lvi však svůj záskok navýšili

Hosté se od úvodu závěrečné části tlačili za snížením. V dobré pozici se ocitl Lukáš Korec, jenže mu puk sjel z čepele, a tak neohrozil branku Samuela Meišnera. Dynamo poté dostalo další možnost početní převahy, jenž však Pardubičtí ani tentokrát nevyužili. Samuel Meišner chytal kvalitně, navíc i jeho spoluhráči mu pomáhali jejich obětavostí.

Hosté to v závěru zkoušeli v šesti hráčích, což se jim vyplatilo. Po závaru kolem hradecké svatyně našel Šimon Bartoň před brankou volného Lukáše Korce, jehož přízemní střela zapadla až do sítě – 2:3. Na vyrovnání se však hosté nezmohli, naopak domácí své vítězství ještě pojistili. Vojtěch Aschenbrenner vybojoval puk v útočné třetině, položil si soupeřova obránce a z úhlu zamířil do prázdné klece hostí.

Jakub Aschenbrenner 0 0 0 -2 0