út 10.12.2019 | Klára Petrásková, Lenka Jonešová

Třetí výhra v řadě! Junioři nedali Pirátům šanci, zvítězili 7:2

Junioři odstartovali předvánoční sérii třech domácích duelů v řadě na výbornou! V dohrávce kola s Chomutovem se totiž blýskli hned sedmi přesnými zásahy, přičemž Piráti dokázali výborného Tomáše Sajdla v brance překonat pouze dvakrát. Po výhře z prvního vzájemného souboje si tak připsali i druhý skalp, a to v poměru 7:2.

Lvi začali lépe, za jednu třetinu stihli tři góly

Východočeši vstoupili do utkání aktivněji a už na začátku 3. minuty sklidili gólovou odměnu. Rozjetý Marek Tecl dostal nahrávku a v mezikruží se dlouho nerozmýšlel, když poslal puk mezi betony do brány – 1:0. Lvi byli i nadále na ledě více vidět a o pět minut později se radovali znovu. Podobně jako chvíli před ním Tecl se protlačil do šance Tadeáš Pinkas, jenž z pravé strany zamířil pro změnu přesně k delší tyči – 2:0.

Rozhodčí pak udělil na obou stranách sérii trestů a když přišla řada na hru čtyři na čtyři, chomutovský brankář kapituloval potřetí. Hradečtí se totiž dostali do přečíslení dva na jednoho, přičemž Jakub Váchal předložil puk Marcu Lukačkovi, který jej přiklepl do otevřené sítě – 3:0. Těsně před sirénou mohl ještě skóre navýšit Lukáš Pajer, na dorážku zblízka ale o kousek nedosáhl.

Chomutov se zvedl, Mountfield ale jeho nátlak ustál

A na startu prostřední části mohli Hradečtí přidat další trefy. Jakub Váchal se ocitl v dobré pozici z druhé vlny, Jakub Naar s Petrem Moravcem zase nevyužili přečíslení a Tadeáš Pinkas si neporadil z těsné blízkosti brankáře. Když Piráti ustáli další hradecké šance, dostali se na druhé straně ke gólu sami – i s přispěním štěstí zamířil za brankovou čáru Luboš Dospěl – 3:1.

Chomutovským přidala branka vítr do plachet a najednou jich bylo plné pásmo, dlouho to dokonce vypadalo, že diváci uvidí kontaktní branku. Jenže Lvi si se soupeřovým počínáním poradili a ještě před přestávkou se dostali zpátky na vlnu. Lukáš Pajer předvedl parádičku na hraně brankoviště, když si prostrčil hokejku mezi brusle a zvedl puk přesně pod břevno – 4:1.

Hradec si pohlídal výhru a poskočil do čela soutěže

V poslední části Severočeši nenavázali na svůj tlak z poloviny zápasu, naopak Hradečtí v aktivitě prostřelili. A odměnou jim byly další trefy. V rozmezí dvou minut se prosadili hned dvakrát, když Daniel Šedivý parádní bombou k tyči zakončil přečíslení a Petr Moravec dorazil touš přes ležícího chomutovského brankáře – 6:1. Před další chomutovskou přesilovkou sáhli hosté k výměně gólmana, mezi tři tyče se tedy místo Richarda Běhuly postavil hráč ročníku 2003 Matyáš Bajgar.

Ten si hned připsal nelehký zákrok proti přečíslení domácích, na střelu z 50. minuty už ale nezareagoval. Daniel Šedivý totiž v dalším útoku dvou na jednoho zamířil přesně ke vzdálenější tyči – 7:1. S ubývajícím časem bylo čím dál jasnější, že utkání už se bude spíše jen dohrávat, Chomutov ale přesto dokázal přidat závěrem ještě jeden gól. Peter Lobodowski se totiž rozjel k trestnému střílení, které forhendovým blafákem proměnil – 7:2. Na výhře Hradeckých už ale tato branka nic nezměnila, Mountfield se navíc díky třem bodům znovu posunul do čela tabulky turnaje O Pohár DHL!