so 14.9.2019 | Ondřej Mach, Klára Petrásková

Tři góly na startu a dost. Junioři v Litvínově dotahovali marně

Vstup do utkání se juniorce nepovedl podle představ. Už po deseti minutách totiž totiž Lvi prohrávali 0:3 a hned na začátku si cestu za body zkomplikovali. Přestože svého soupeře nakonec přestříleli, stihli skóre jen upravit na konečných 4:1 pro Severočechy.

Domácí se nerozpakovali a odskočili třemi góly

První vážnější šance přišla hned ve druhé minutě, kdy domácí brankář Zajíček skvělým zákrokem sebral gól Langovi. I přes mírný tlak hostujícího celku se jako první prosadil Litvínov. Dufek vyslal do jízdy Dana Bartoše, jenž krásnou kličkou překonal Sajdla a otevřel skóre utkání – 1:0. Mountfield se tlačil do útoku a snažil se o rychlou odpověď, situaci si ale zkomplikoval oslabením. Pouhých dvanáct vteřin stačilo černožlutým na další branku. Střelu Fišera dorazil do sítě kapitán Ondřej Dufek a postaral se o dvougólový náskok domácích – 2:0.

A aby toho nebylo málo, tak necelé tři minuty nato udeřil Prokop Limanovský a vyhnal Tomáše Sajdla z klece – 3:0. Severočeši na tom mohli být ještě lépe, kdyby při hře v početní převaze velkou šanci nespálil Kroupa. Na druhé straně naopak při přesilovce za nedovolený zákrok Baláže trefil Morong tyč. Tlak hostí narůstal, do šatny se ale šlo za stavu 3:0 pro domácí.

Hradec snížil, trefil se ale jen jednou

V úvodu druhé periody se vylučovalo na obou stranách, nějakou dobu se tak hrálo ve čtyřech. Podobnou akci jako při prvním gólu znovu předvedli Dufek s Bartošem, druhý jmenovaný ale tentokrát s blafákem neuspěl. Na trestnou lavici následně zamířil Baláž za podrážení a Mountfield se pár vteřin po jeho návratu dokázal prosadit. Na levou stranu dostal od Moronga nabito Marco Lukačka a ránou k levé tyči snížil – 3:1.

Prostřední část hry se nesla v podobném duchu jako ta první, výborný Zajíček nadále živil domácí naděje a předváděl jeden skvělý zákrok za druhým. Východočeši nic nevymysleli ani při další přesilové hře, až v samotném závěru druhé dvacetiminutovky se o velké vzrušení postaral Poppel. Hradecký kapitán měl na holi kontaktní branku, i v tomto případě ale narazil na famózně chytajícího gólmana Chemiků.

Chemici potvrdili výhru v samém závěru

Trochu opatrnější vstup do poslední třetiny během několika minut přešel v tvrdou řežbu, při které hráči obou týmů rozdali mnoho tvrdých hitů. Severočeši si situaci komplikovali dalším vyloučením, když se vysokou holí provinil Jouza. Litvínovský útočník po návratu z trestné lavice mohl stvrdit výhru, v přečíslení se ale rozhodl pro střelu, kterou Ševců lapil.

Bezradný Mountfield stále nemohl najít recept na Zajíčka a navíc se musel bránit. V přesilové hře mířil do tyče Kysela, pak už si ale hosté vytvořili kýžený tlak a zamkli černožluté v jejich pásmu. Domácí mužstvo ještě oslabil Bartoš, když vyhodil kotouč z vlastního pásma mimo hrací plochu a Hradec to zkusil se šesti bruslaři v poli. Maskovaný muž Litvínova ale opravdu měl svůj den, definitivní pečeť na výsledek dal sedm sekund před koncem David Jindra – 4:1.

Kryštof Ševců 48 14 0 14 100,00 0 0

Do utkání jsme nevstoupili dobře, dostali tři rychlé góly. Máme sice ofenzivní tlak, ale pořád děláme defenzivní chyby a nehrajeme tak důrazně dozadu. To musíme rezolutně zlepšit. Proti všem týmům si vytváříme super šance v ofenzívě, tlačíme soupeře, jenže pak uděláme chybu, někdo nám ujede a to nás stojí zápas.