pá 9.1.2015 | Martin Doležal, Martin Voltr

Tuhá bitva za tři body. Junioři si poradili s Třebíčí 3:1

Vlna zdravotních problémů se z A-týmu přenesla i do kabiny juniorů. Hradečtí i tak museli v prvním ostrém zápase nového roku bezpodmínečně porazit Třebíč, která pod Bílou věž dorazila s dvanácti hráči, a vítězství nakonec zůstalo na domácí půdě. Pod konečný výsledek 3:1 se tučným písmem podepsal navrátilec z Olomouce Aleš Krátoška, jenž první dva góly sám vstřelil a na třetí nahrál kapitánu Lukáši Kastnerovi.

První přesilovka = první gól

Mountfield naskočil do utkání se čtyřmi plnými lajnami, zatímco hráči z Třebíče přivezli pouze dvanáct hráčů do pole. Již ve 2. minutě nahodil Bezděk puk před brankoviště, neposedný kotouč způsobil velký rozruch, ale nikdo z domácích ho nedokázal prostrčit za záda Svobody.

Vzápětí se ukázala Třebíč, nicméně Matova rána skončila jen na betonu gólmana. O první gól utkání se ve 13. minutě postaral Aleš Krátkoška, který využil přesilovou hru střelou k bližší tyči – 1:0. Následně mohli hosté srovnat, ale Juráň v předbrankovém prostoru nedokázal usměrnit puk za brankovou čáru.

Hradec začal postupně dominovat

Během sedmi minut druhé části měli Hradečtí pět velký šancí na zvýšení skóre. Nejprve vypálil Kastner z dobré pozice do lapačky Svobody, následně Kopta taktéž tvrdou střelou z vrcholu kruhu. Když vzápětí neuspěl Bezděk, jenž z brankoviště našel pouze přesouvajícího brankaře, vypadalo to, že hostující muž v masce za svá záda puk nepustí.

To se ale změnilo jen o pár minut později. Aleš Krátoška vyslal nádhernou tažnou střelu, kterou usměrnil nad rameno Svobody do horního růžku a svým druhým gólem v zápase navýšil vedení svého týmu – 2:0. Jedinou šanci, za to ale pořádně velkou, měla Třebíč v závěru třetiny, kdy se dostala do přečíslení, jenže Jirák branku netrefil.

Mountfield na snížení hostů rychle zareagoval

Na začátku třetí části mohl znovu navýšit skóre Východočechů agilní Krátoška. Ten ale bekhendovou kličkou Svobodu nepřekonal, a hattricku se tudíž nedočkal. A jak to ve sportu bývá, když nedáš, tak dostaneš. Hosté snížili, prosadil se Martin Mašek rychlou střelou nad beton domácího brankaře – 2:1.

Následný krátký nápor ale Třebíč nevyužila a potřetí inkasovala, když se domácí dostali do rychlé protiakce, kterou přetavil v důležitý gól Lukáš Kastner, jenž ranou k protilehlé tyči propálil Svobodu potřetí – 3:1. V následné pasáži potvrdil Mountfield roli favorita a dvoubrankový náskok bez potíží uhájil a připsal si tak první výhru v letošním roce. Hlavní podíl na vítězství Hradce měl Aleš Krátoška, který dva góly dal a ten třetí připravil.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Tři body do tabulky pro nás znamenají cenné vítězství, ale předvedená hra byla hodně špatná. Trochu bojujeme s virózou, která se z áčka přenesla k nám. Kluci měli střevní problémy a šli na krev, byl to hodně upracovaný zápas. Dva hráči v průběhu utkání odstoupili, protože museli na záchod. Uvidíme, kdo nám v sobotu přijde na trénink. Musíme se dát dohromady a v neděli jedeme na Porubu, což bude daleko, daleko silnější soupeř.