so 7.12.2019 | Tomáš Kalas, Jan Brůna

Týden za šest bodů! Junioři si poradili i v Jihlavě, zvítězili 3:1

Tři góly stačily juniorům Mountfieldu HK na plnohodnotnou výhru v Jihlavě. Lvi šli poprvé do vedení až ve 38. minutě, kdy se prosadil Kryštof Lang. Dukla sice dokázala rychle srovnat, hosté však rázem odskočili na dvoubrankový rozdíl a závěr si pohlídali. Soupeře z Vysočiny tak zdolali i podruhé v sezóně a navíc zapsali druhou výhru v řadě.

Lvi vystřídali nadvládu Dukly

Oba týmy začaly zápas v rychlém tempu, k vidění bylo i velké množství osobních soubojů. Hradec se v úvodních minutách spíše hledal, to Jihlava se několikrát dostala do nebezpečných situací, jenže všechna přečíslení a pokusy, které vyslala na hostující branku, buď skončily mimo, nebo je zachytil Jakub Tichý. Se stoupajícími minutami se však Mountfield dostal do hry, když na konci 9. minuty ujel do brejkové situace Dalibor Ďuriš a Valentýn Smolko jej musel faulovat, přesilová hra ale zůstala nevyužita.

V polovině 14. minuty nešťastné vyhození Ondřeje Chaloupka o mantinel zachytil Tadeáš Pinkas a okamžitě křížem přihrával na Marca Lukačku, jihlavský gólman se ale mezitím stihl přesunout a vystrčit lapačku do odkryté části klece. I Dukla však dokázala zahrozit, na konci první třetiny hostující střídačku jistě vystrašila skrytá střela Richarda Pětníka z levého kruhu, kterou Tichý reflexivně vyrazil mimo tři tyče.

Aktivita se Hradeckým vyplatila

Druhá třetina však patřila Mountfieldu, který si už od prvních minut vytvářel nebezpečné šance. Již po 90 sekundách Petr Moravec předkládal puk před prázdnou svatyni Marku Teclovi, ten ale hrací předmět nedokázal zpracovat a umístit jej do branky. Jihlava nechtěla zůstat pozadu a připomněla se o pár minut později individuální akcí Pětníka, ten ale svou střelou na vzdálenější tyč těsně minul zařízení. Matyáš Budina však z okamžitého brejku sám před odkrytou klecí promáchl. Na řadu se později v jinak poměrně klidném utkání dostala i vyloučení.

Na přelomu periody dostal Hradec půlminutovou přesilovku 5 na 3, kterou ale nevyužil, na druhé straně zase Dukla nepřetavila ve vedoucí zásah 84 sekund trvající výhodu 4 na 3. Lvi však ke konci druhé části nadále stupňovali svůj tlak a v čase 37:31 se už mohli radovat z prvního gólu. Kryštof Lang si najel před branku a nikým nehlídaný po přihrávce zpoza svatyně prostřelil Chaloupka. Radost Východočechů byla tuplovaná o 43 sekund později, kdy dotlačil kotouč do sítě Marek Tecl, rozhodčí ale gól neuznali z důvodu útočníkova pohybu v brankovišti.

Jihlava srovnala, hosté ale odskočili

Ve třetím dějství se taktéž na vzrušení nečekalo dlouho. Už v čase 41:35 bylo srovnáno, když Tichý vyrazil kotouč jen před sebe na Martina Zadražila, který ho pohotově doklepl do branky. Jenže Dukla remízový stav neudržela dlouho, Mountfield to nevykolejilo a už za 62 sekund se opět radoval z vedení. Zdánlivě ztracený puk vybojoval na pravém kruhu Lukačka, nahrál pod sebe na najíždějícího Dalibora Ďuriše, který z první propálil Chaloupka.

Jihlavě nepomohlo ani následné vyloučení Dana Fialy za nedovolené bránění, které Hradec sice časově nepotrestal, prakticky však ano. Mladý forvard se totiž ani nestihl zapojit do hry, když Vojtěch Síla krosovou nahrávkou přesunul touš na Marka Tecla a havlíčkobrodský odchovanec ho zametl do klece. Závěr zápasu Hradečtí zvládli lépe takticky, nepustili Duklu do souvislejšího tlaku a i když v posledních dvou minutách nedovezli kotouč do prázdné branky, mohli se radovat z konečného vítězství 3:1.