st 15.10.2008 | Lukáš Souček

V utkání s Havířovem diváci viděli deset branek, Hradec bere tři body

Hradečtí hokejisté v pondělí na domácím ledě přestříleli Havířov. Atraktivní utkání plné gólových momentů nakonec domácí celek vyhrál 6:4. Po první třetině šel Hradec do kabin s dvoubrankovým náskokem za stavu 3:1. Autorem třetího gólu byl Tomáš Seidl, pro něhož to byla v letošní sezóně vůbec první trefa. Střelecké hody pokračovaly i v dalším dějství. Brankáře Havířova dvakrát překonal Patrik Fořt a dílo ve 49. minutě dokonal Daniel Volráb. Hosté ještě v závěrečné minutě zkoušeli hrát power-play, ale na výhře Hradce Králové v poměru 6:4 to nic nezměnilo.

Tribuny hradeckého ČEZ stadionu byly oproti jiným zápasům méně zaplněné. Někteří fanoušci pravděpodobně dali přednost před hokejem fotbalovému utkání mezi Českou republikou a Slovinskem. Návštěvníci středečního utkání mezi Hradcem a Havířovem rozhodně nemuseli litovat. Hned v první třetině totiž viděli čtyři góly. Nejprve se po chybě hostující obrany dostal k volnému kotouči Jan Hruška a otevřel skóre zápasu. Chvíli poté vyhrál vhazování Martin Filip přímo na hokejku Patrika Flašara, jehož střela skončila druhým hradeckým gólem. Ve třinácté minutě o sobě dali vědět i hosté. Lukáš Zeliska zužitkoval přihrávku Romana Hloucha a bylo to znovu jen o gól. Ovšem pouze do té doby, než na řadu přišla druhá přesilovka domácích. V té se přihrávka Daniela Volrába odrazila přímo na hůl Tomáše Seidla, který vyloženou šanci nemohl neproměnit. Hradec tak po první dvacetiminutovce vedl 3:1.

Hned na začátku druhého dějství připravil Martin Koudlka velkou šanci pro Patrika Moskala. Ten však proměnit nedokázal a navíc ve velké rychlosti narazil do mantinelu a utkání nedohrál. Ledovou plochu musel opustit na nosítkách. O chvíli později však jeho zaváhání napravil Patrik Fořt, když byl na konci přesilovkové kombinace celého prvního útoku. Zhruba v polovině utkání se řítil na Valenta Jiří Kadlec, ale hostujícího brankáře nepřekonal. Hosté ještě do přestávky stačili snížit znovu na rozdíl dvou branek. V přesilové hře se o snížení zasloužil tvrdým příklepem Filip Štefanka.

I třetí třetina přinesla hodně zajímavých hokejových momentů. Hned ve 45. minutě se postaral o zdramatizování zápasu Jan Daneček, když překvapil Koutského střelou zpoza brány. Jenže neuplynula ani minuta a Hradec znovu vedl o dva góly. Přesnou střelou překonal Valenta Patrik Fořt. Důležitou pojistku pro domácí celek přidal v čase 48:01 Daniel Volráb, když zakončil svůj bekhendový blafák. Východočeši si i nadále dokázali vytvářet velké šance. Ty největší spálili postupně Roubík, Fořt a Koudelka. Necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou prostřelil Koutského Robert Najdek a bylo to 6:4. Havířovští ještě měli snahu s výsledkem něco udělat, ale nepomohla jim k tomu ani závěrečná hra v power-play.