út 14.10.2014 | Tomáš Lichnovský, Jan Vavřina

Velká škoda! Starší dorost byl blízko vyrovnání, na lídra ale nakonec nestačil

Starší dorostenci si z důvodu velké marodky museli na svůj souboj s vedoucím týmem tabulky počkat do úterý 14. 10. Právě v tento den zajížděli do Holešovic, favorita utkání ale překvapit nedokázali. V 50. minutě snížil na rozdíl jediné branky Hronek, o chvíli později ale Pavlík příležitost ke srovnání skóre odmítl. A tak pečetila Sparta výhru střelou do prázdné brány.

První třetina úterního zápasu přinesla dynamický mládežnický hokej, ve kterém ale dominovala Sparta. Holešovičtí hráči zvládali lépe bruslit, a tím přehrávat svého soupeře. Do vedení se dostali v 5. minutě zásluhou Vojtěcha Komárka, který propálil Groha v brance Hradce Králové střelou nad lapačku. Skóre navýšil ve prospěch domácích v 10. minutě Martin Dubský, kterému do předbrankového prostoru ideálně přihrál Seniov. Za hosty snižoval v 11. minutě pěknou střelou od modré čáry Radovan Pavlík, když měl Brízgala zakrytý výhled.

Ve druhé části padla jedna branka, kterou vsítil za Spartu opět Vojtěch Komárek, čímž zvýšil náskok domácích na dva góly. Hradec si přesto vytvořil několik slibných příležitostí, holešovický tým několikrát zatlačil v jejich obranném pásmu, ale nedokázal upravit skóre. V dresu Lvů se aktivně prezentoval obránce Hronek, který se několikrát dostal do slibné šance, ale na konci stála většinou rychlá lapačka Brízgaly.

V poslední dvacetiminutovce nejdříve zkoušel individuálně projít až před Groha domácí útočník Pšenička, což se mu povedlo, ale gólman jeho pokus o zřejmě předem nezamýšlenou forhandovou kličku vykryl. V 50. minutě proměnil konečně jeden z mnoha střeleckých pokusů v gól hradecký obránce Filip Hronek, když překvapil Brízgalu nahozenou střelou od modré čáry. Vyrovnat mohl ze samostatného úniku Pavlík, ale Brízgala ho skvěle vybruslil a zasáhl levým betonem. V závěrečné power-play vypíchl hostům kotouč Václav Zídek a střelou do prázdné hradecké branky zpečetil vítězství domácích 4:2 v základní hrací době.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
V úvodu utkání byli aktivnější domácí, přebruslovali nás, a díky tomu se dostali do dvoubrankového vedení. První dva góly, které lze z našeho pohledu považovat za hodně laciné, asi nakonec rozhodly. Protože po snížení na 2:1 se hra vyrovnala a můžeme jenom litovat šancí, které jsme si vypracovali, ale bohužel nedokázali proměnit. Třetí branka na začátku druhé třetiny byla taky dost laciná. Měli jsme daleko víc vyložených šancí než domácí, a proto nás tahle prohra hrozně mrzí. Určitě jsme z Prahy nějaké body odvézt mohli, ale rozhodují branky, a těch dala Sparta víc.