ne 21.11.2021 | Petr Šatalík | Foto: Jan Pavlíček / BK Mladá Boleslav

Vítězná šňůra končí, Lvi prohráli v Boleslavi 3:4 v prodloužení

Vyrovnané bylo utkání 25. kola Tipsport extraligy mezi Bruslaři a Mountfieldem. Středočeši šli v úvodním dějství do dvougólového trháku, který před první sirénou vydělil dvěma Lalancette. V polovině druhé třetiny srovnal Kevin Klíma na 2:2, Boleslav se následně znovu dostala do vedení, jenže to smazal zmíněný útočník Hradce dalším zásahem a třetí část hry branku neviděla. Rozhodnout tak muselo prodloužení. V něm se pěknou ranou k zadní tyči prosadil Pýcha, jenž přiřkl bod navíc domácímu týmu.

Oproti duelu s Plzní se toho v sestavě Mountfieldu HK mnoho nezměnilo. V brance však Lukeše nahradil Kiviaho a kvůli zranění Gaspara se musel do obrany přesunout Šalda. Naopak uzdravený Kelly Klíma zaujal místo na křídle třetí formace.

Lvi dotahovali ztrátu v závěru dějství

Úvod střetnutí Východočechů s Mladou Boleslaví příliš zajímavého nepřinesl. Oba celky chtěly vycházet ze zabezpečené obrany a soupeři příliš prostoru pro kombinaci nedávaly. Po pěti minutách vstřelili Bruslaři spornou branku z první větší šance. Ránu Kelemena z pravé strany vyrazil Kiviaho před sebe, následně forvard Středočechů spadl do svatyně Hradce a posunul ji. Až poté do ní napálil puk Adam Jánošík, jemuž vykopnutý touš přistál na čepeli. Sudí však gól posvětili nejprve průzkumem u videa a následně i přes trenérskou výzvu. Fandům Lvů se jistojistě vybaví krásná trefa Aleše Jergla z února 2020 při derby proti Dynamu, kdy identická, ba podstatně hezčí branka neplatila...

Následně hrála Boleslav přesilovku a Kiviaho se musel ohánět znovu, aby Bruslaři své vedení nezdvojnásobili. Při hře ve čtyřech pak za obranou Středočechů vyplaval McCormack, který šel sám na Krošelje, jehož ale bekhendovou střelou nepokořil. Na druhé straně se únik povedl také Kousalovi, jehož ale Blain ještě stihl vychýlit z ideální palebné pozice a brankář Lvů tak neměl se slabším pokusem žádný problém. Na další šance se pak opět čekalo až do další přesilovky, kterou hráli zase domácí. Lintuniemi však nejprve nepropálil po křižné přihrávce včas se přesunuvšího Kiviaha a ranou od modré o chvíli později trefil jen tyč.

Po faulu Janka však šli Lvi do tří a dvojnásobnou početní výhodu už Boleslav využila, Jakub Kotala dostal puk do mezikruží z levého rohu od Pospíšila a zblízka propálil gólmana Mountfieldu. Hradec se ale stihl ještě do přestávky oklepat. Nahození Christopha Lalancetta z vrcholu pravého kruhu lehce tečoval před vlastní klecí bránící Bernad a Krošelj na změnu směru letu kotouče zareagovat nestihl – 1:2. Za stejného stavu zamířily oba celky po dvaceti minutách do šaten.

Východočeši srovnali krok

Na startu druhého dějství znovu šlápla na plynový pedál Boleslav. Raška dostal od zadního mantinelu kotouč do předbrankového prostoru, Kiviaho však zvládl zlikvidovat jeho první pokus i následnou dorážku. O chvíli později pálil z levé strany od modré čáry zkušený Martin Ševc. Ani jeho střelu však strážce hradecké svatyně za svá záda projít nenechal. Lvi se chvilku nemohli dostat do hry, v čase 26:19 však náhle srovnali stav. Kevin Klíma si z rohu pásma vyjel do předbrankového prostoru, parádní kličkou obešel Pospíšila a pak přízemní ranou zametl puk u bližší tyče do sítě, čímž naprosto zaskočil Krošelje – 2:2.

O minutku později byl v akci druhý z dvojčat Klímových – Kelly, ten se před vlastní klecí pustil do pěstní výměny se Stránským, sudí však jejich střet brzy ukončili. Lvi díky tomuto konfliktu hráli první regulérní přesilovku, kterou ale využít nedokázali. V polovině utkání Bruslaři znovu vedli. Perret naivně vyvážel kotouč od vlastní brány středem hřiště, když ho napadali dva soupeři, puk na čepeli neudržel a ten se tak na ose hřiště dostal přímo na hůl Jana Dufka. Ten nabídnutou šancí nepohrdl a tvrdou ranou na vyrážečku vrátil Boleslavi vedení.

Následně na levém hrazení chyboval Lev, jenž špatně rozehrál a Kousal tak šel sám na Kiviaha, kterého ale přízemním pokusem nepropálil. Hradec tak mohl znovu srovnat a učinil tak v přesilovce dvě a půl minuty před druhou sirénou. Jerglovu ránu z levého kruhu srazila defenziva Boleslavi ke Kevinu Klímovi, jenž z opačné strany napálil kotouč do poloodkryté svatyně Středočechů a zaznamenal tak druhou trefu v utkání. Mountfield mohl jít ještě před přestávkou do vedení, Lev sjel od hrazení podél brankové čáry ke kleci Bruslařů a ranou z nulového úhlu propálil Krošelje na přední tyči, jeho zásahu však předcházel faul Kellyho Klímy, takže skóre bylo po čtyřiceti minutách hry 3:3.

Závěrečných dvacet minut nenabídlo gól ani rozuzlení

Na startu třetího dějství se chvilku nehrálo, když jednomu divákovi na stadionu Boleslavi očividně nechutnala jeho káva, která za chvíli přistála na útočné modré Lvů, kvůli čemuž musela na led rolba. Ani po této prodlevě se však po ledovém kluzišti nic zajímavého nerozlilo, jelikož se oba celky dostávaly do šancí spíš zřídka. Až po šesti minutách této části hry pálil nebezpečně Pýcha, jenž ale přízemním pokusem z levého kruhu vzdálenější tyč svatyně Mountfieldu minul.

Následně hráli Středočeši po faulu Koukala přesilovku, nejnebezpečnější ránu si v ní však připsal Pavlík, jehož nízko letící projektil Krošelj vykopl betonem. V polovině dějství zajímavě vyzval Kotala Dufka, když poslal střílený pas na vrchol brankoviště, který druhý jmenovaný zkoušel srazit za záda Kiviaha, což se mu ale nepovedlo. Na druhé straně vybídl křižným pasem na levý kruh Oksanen Smoleňáka, kapitán Lvů však bránu Boleslavi z dobré pozice minul.

V závěru se snažili Bruslaři strhnout utkání na svou stranu, Kousalova dělovka z pravého kruhu však skončila u Kiviaha, který ji vyrazil a poté si pohlídal i dorážku Kotaly. Necelé dvě minutky před třetí sirénou pálil z bezprostřední blízkosti Lunter, ale gólman Hradce měl v bližším růžku připravené rameno a střelu vytěsnil. Na druhé straně mohl rozhodnout Blain, ale jeho ránu z pravého kruhu chytil Krošelj do lapačky. Základní hrací doba tak rozuzlení vyrovnaného duelu nepřinesla.

Bod navíc urval pro Bruslaře Pýcha

V prodloužení měl první šanci boleslavský Kelemen, jenž však puk pod betony Kiviaha do sítě neprotlačil. Následně se však Středočeši dostali do přečíslení tři na jednoho a Pavel Pýcha ranou z levého kruhu trefil přesně na zadní tyč, čímž získal pro své mužstvo bonusový bod. Lvi tak přišli o sérii osmi výher v řadě.