ne 22.11.2015 | Klára Petrásková, Martin Voltr

Vítězná tečka za skvělou základní částí. Mladší dorostenci zdolali Spartu 3:1

Asi málokdo čekal, že si mladší dorostenci poradí se základní částí extraligy tak úchvatným způsobem. Skupinu Střed opanovali s náskokem šesti bodů na druhý Liberec! Vítěznou náladu potvrdili i v posledním zápase, kdy na domácím ledě hostili nepříjemného soka ze Sparty a přestože Pražané ve druhé polovině utkání mocně dotírali na skóre, Hradečtí si pohlídali vítězství 3:1.

Skóre utkání otevřeli ve třinácté minutě Hradečtí

Začátek utkání byl velmi vyrovnaný, oba týmy dokázaly delší dobu kombinovat v soupeřově pásmu a hrálo se v dobrém tempu. Do první nebezpečnější šance se dostali hosté, a to když se Matěj Flídr ocitl nikým nehlídán před domácím gólmanem. Jeho bekhendová teč však pouze přeletěla hradeckou bránu.

Přesilovou hru si postupně vyzkoušela obě mužstva, větší šanci si ale v té své dokázali vytvořit Hradečtí. Poppel našel zpoza brány Morongovu hokejku a pokus z mezikruží musel likvidovat Škorpíkův levý beton. O několik minut později se už ale ta samá dvojice Hradečáků radovala z gólu. Petr Poppel nahrál z pravé strany Matěji Morongovi a východočeská třiadvacítka neměla problém zasunout kotouč do prakticky prázdné branky – 1:0.

I nadále měla hra ve FORTUNA aréně rychlý spád. Oba celky velmi dobře bruslily a snažily se zakončit, nicméně všechny pokusy buď blokovali bránící hráči, nebo končily v náručí gólmanů. Na této skutečnosti nic nezměnily ani další dvě vyloučení a po dvaceti minutách tak bylo skóre příznivější pro hokejisty zpod Bílé věže.

I přes neuznaný gól Mountfield své vedení nepustil

Krátce po začátku druhé periody mohl Mountfield navýšit své vedení, Poppel však před prázdnou bránou promáchl puk přistrčený Morongem. Tvrdá a bojovná hra nahoru, dolů přinesla po několika šancích na obou stranách. Dominik Arnošt měl na hokejce vyrovnání zápasu, jeho únik ale výborně vytěsnil Daniel Dvořák.

Čas 31:37 přinesl druhou hradeckou branku. Kotouč se po ose Martinec, Duben dostal do mezikruží k Vojtěchu Sílovi, jenž se svou střelou nemýlil. Dvě minuty před druhou sirénou ale Sparta snížila na rozdíl jediného gólu. V dvojnásobné početní výhodě se dostal ke kotouči Marcel Čížek a střelou z bezprostřední blízkosti snížil na 2:1.

Ani ke konci druhé třetiny se hra neuklidnila, právě naopak. Po vyloučení hostujícího Havlína se hrálo ve čtyřech a nechybělo mnoho k tomu, aby si domácí vzali zpět dvoubrankový náskok. Tomáši Šlaicherovi se sice podařilo tečovat střelu od modré za Škorpíkova záda, rozhodčí však gól neuznal, neboť hradecký útočník zahrál vysokou holí.

Třetí branka potvrdila východočeskou výhru

I třetí dvacetiminutovka nabídla kvalitní mládežnický hokej. Oba celky se draly do útoku a prověřovaly brankáře na obou koncích kluziště. Skvělou příležitost ke srovnání gólového stavu měli hosté z Prahy, přečíslení čtyři na jednoho však nevyřešili dobře a kotouč neohrozil Dvořákovu svatyni.

Další vyloučení na hradecké straně přineslo Spartě další možnost k vyrovnání, avšak východočeský gólman všem pokusům odolal. Chvíli po vypršení Morongova trestu se do dobré pozice dostal Vitouch, jeho střela ale o kousek minula svůj cíl. Pražané se stále pokoušeli o vstřelení druhého gólu, ale hokejisté Mountfieldu svou výbornou obrannou hru nechtěli připustit zdramatizování duelu.

Další vyloučení Sparty se hostujícímu týmu stalo osudným. Ve zkrácené východočeské přesilovce zmáčkli domácí svého soupeře v jeho obranném pásmu a radovali se z třetího přesného zásahu. Po dobré kombinaci se ke střele dostal Jan Klodner a jeho dělovka od modré skončila až za Škorpíkovými zády. Hradečtí tak zakončili základní část extraligy vítězně a se ziskem pětačtyřiceti bodů ovládli skupinu Střed.