so 26.12.2020 | Daniel Krátký | David Peška / PSG Berani Zlín

Vítězný sváteční večer! Hradec skolil v tuhé bitvě Zlín 2:1

Na Štěpána tři body! Příjemný sváteční podvečer prožili hokejisté Mountfieldu HK. Svěřenci Vladimíra Růžičky totiž po dvou prohrách zabrali a přivezli vítězství z ledu zlínských Beranů. Cestu za tříbodovým vítězstvím započal v úvodní dvacetiminutovce přesným švihem Kevin Klíma, hosté sice odpověděli zásluhou premiérové extraligové branky Matěje Sebery, avšak ve třetí třetině přisoudil rozhodující náskok Mountfieldu Jakub Orsava.

I na ledě zlínských Beranů se představili hradečtí junioři. Ve čtvrtém útoku po boku Jakuba Lva opět naskočili Matěj Morong a Vojtěch Síla. Jinak však v útocích prakticky nezůstal kámen na kameni. Do elitního útoku se ku příkladu protlačil Petr Koukal. Mezi tři tyče se zase vrátil Marek Mazanec. Poprvé proti Mountfieldu si naopak v extralize zahrál jeho bývalý forvard – Lukáš Vopelka.

Skóre otevřel první útok zásluhou Kevina Klímy

Hodně vlažný start do utkání si pro diváky u internetového přenosu přichystala obě mužstva. Ani jeden z týmů se totiž v úvodních minutách nedokázal dostat do nějakého souvislého tlaku. O něco aktivnější však byl přece jenom Hradec, jenž byl také následně za svou aktivitu odměněn. To totiž na pravém křídle přenechal Kevinu Klímovi kotouč Petr Zámorský a o čtyři minuty starší z dvojčat Klímových otevřelo skóre – 0:1.

Nutno podotknout, že vynikající práci při vstřelené brance odvedli před Hufovou svatyní Petr Koukal s Jakubem Orsavou, kteří clonili zlínskému gólmanovi. Vstřelený gól hradeckému týmu viditelně pomohl, svěřenci Vladimíra Růžičky byli i nadále aktivnější a svým pohybem dělali zlínskému sokovi problémy. Dobrým dojmem působil na Zimním stadionu Luďka Čajky i hradecký čtvrtý útok.

Jeden z jeho členů Jakub Lev ve druhé polovině úvodní dvacetiminutovky nevyužil velkou možnost ke skórování, když se sám zjevil před brankářem Danielem Hufem. Mladý brankář Beranů si však se svými kumpány poradil. A jelikož se v závěru neujal ani zlínský tlak vedený exhradeckým Antonínem Honejskem, mohli se tak Lvi během první přestávky Lvi těšit z jednogólového náskoku.

Hosté srovnali, Sebera zaznamenal premiérový gól

Vstup do druhé periody pro Lvy rozhodně příznivý nebyl. Nejprve totiž schytal nepříjemnou ránu kotoučem do obličeje Petr Koukal, poté se po chybě v hradecké defenzívě dostali do přečíslení dvou proti jednomu Pavel Kubiš a Matěj Sebera. A právě druhý jmenovaný a zároveň věkem stále ještě junior vstřelil svůj první extraligový gól poté, co dorazil za Mazance střelu zkušenějšího kolegy Kubiše.

Domácí oproti první třetině zlepšili svou hru a ve zhruba desetiminutové pasáži Berani působili lepším dojmem než hostující Lvi. Jenže pak se do úniku dostal Jakub Lev, avšak rodák ze západních Čech ve velké příležitosti neskóroval. Hostující forvard sice tváří v tvář Hufovi neuspěl, ale jeho formace v tu chvíli započala neuvěřitelný, zhruba dvě minuty trvající, tlak. Jenže víc než jen tyč, kterou nastřelil Kevin Klíma, Hradečtí nevytěžili.

Mountfield byl v té chvíli na ledě dominantní, což potvrzoval i počet střel na branku. Hradeckou aktivitu mohl následně během přesilové hry potvrdit Radek Pilař, jenž se na brankovišti snažil šikovně zadovkou převrátit skóre zpět na stranu Východočechů. Ačkoliv byl pohled na jeho efektní pokus velmi pěkný, hostující univerzál z něj rozhodně radost míti nemohl. Kotouč totiž zamířil o několik centimetrů mimo branku Daniela Hufa.

Po sedmačtyřiceti vteřinách rozhodl Orsava

O poznání lepší začátek potkal hradecké hokejisty ve třetí dvacetiminutovce. Těsně před přestávkou byl za faul na aktivního Lva vyloučen domácí Řezníček a hosté trestali. Blain si s Filipem Pavlíkem vyměnil touš, aby následně druhý jmenovaný vypálil svou pověstnou plískanici na branku Hufa, který puk vyrazil přímo na hůl Jakuba Orsavy, jenž svůj návrat do sestavy oslavil gólem – 1:2.

Vstřelený gól jako by trochu ulevil hradecké sestavě, která se následně tlačila ihned do dalších příležitostí. Svůj bezbodový půst mohl například ukončit Marek Zachar, který dostal pěknou přihrávku během přečíslení od Jakuba Sklenáře, jenže vousatý útočník pouze vyzkoušel, jak pevnou má klíční kost brankář Huf. I Zlínští však také dokázali vystrčit růžky a ukázat, že zápas ještě zdaleka není rozhodnutý.

Valaši bojovali o vyrovnání, a tak zvýšili svou aktivitu a tím pochopitelně přichystali Mazancovi a jeho bekům několik perných chvilek. Jiří Karafiát ku příkladu pálil nepříjemně z křídla a hradecký gólman tak tak odpálil puk před dojíždějícím Honejskem. A když Zlínským nevyšla ani hra bez brankáře, tak se Mountfield po dvou porážkách vrátil zpět na vítěznou vlnu.