so 21.1.2017 | Martin Penker, Lenka Jonešová

Vydařený víkend. Starší dorostenci si poradili i s Piráty, které porazili 3:1

Bodově vydařený víkend za sebou mají hradečtí starší dorostenci. Po pátečním vítězství nad Karlovými Vary obrali o všechny body i celek Chomutova a z víkendového tripu tak vytěžili 6 bodů. Ačkoli v duelu s Piráty inkasovali jako první, dokázali najít rychlou odpověď z hole Haška a vyrovnat na 1:1. Když do konce základní hrací doby vsítili mládežníci Mountfieldu ještě dva přesné zásahy, mohli se po závěrečné siréně radovat z výhry 3:1.

V úvodní třetině se skóre neměnilo

Domácí vstoupili do utkání aktivněji než jejich soupeř a už ve čtvrté minutě si dokázali vypracovat velkou šanci, když Lauko šikovně tečoval střelu Buchtely od modré, ale pouze těsně vedle Dvořákovy branky. V další velké šanci se ocitl opět Lauko, který se v sedmé minutě řítil sám proti Dvořákovi, kterého ale svým bekhendovým zakončením prostřelit nedokázal.

Zhruba v polovině první třetiny napřáhl Buchtela od modré. Jeho pokus ještě před Dvořákem tečoval Lauko, ale k jeho smůle jen do tyče soupeřovy svatyně. Do konce první třetiny už nebyla k vidění žádná vážnější šance a oba týmy tak odcházely do kabin za bezbrankového stavu.

Do vedení šli Piráti, Hradec ale stihl dvěma góly obrátit

Domácí opět vstoupili do druhé třetiny velice aktivně a v šestadvacáté minutě si dokázali vypracovat přesilovku pět na tři, kterou v sedmadvacáté minutě využil Ondřej Buchtela, jenž se tvrdou střelou z vrcholu levého kruhu trefil přímo pod horní tyčku – 1:0.

Ve třicáté minutě ale hosté dokázali srovnat. Jakub Hašek převzal kotouč ve středním pásmu. Následně se s ním dostal až do mezikruží, odkud střelou k levé tyči nedal Skokanovi sebemenší šanci zasáhnout. O čtyři minuty později se hosté opět střelecky prosadili. Patrik Mašín ujel obráncům a i s pořádnou dávkou štěstí dokázal skórovat – 1:2.

Chomutovské tyče versus hradecká branka

Piráti vstoupili do třetí třetiny s tím, že chtějí co nejrychleji vyrovnat. V dvaačtyřicáté minutě se to málem podařilo Köverovi, který se ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku, ale na Dvořáka nevyzrál. V sedmačtyřicáté minutě měl na hokejce vyrovnání také Starý, který se ocitl s kotoučem těsně před Dvořákem. Toho sice prostřelit dokázal, ale kotouč poslal jen do tyče.

Zhruba o tři minuty později Starý vyslal na branku střelu od modré, kterou Dvořák vyrazil pouze ke Köverovi, jenž ale následně poslal kotouč opět jen do tyče. Minutu a půl před koncem utkání to zkusili domácí bez brankáře, ale místo toho aby vyrovnali, tak ještě jednadvacet vteřin před koncem inkasovali do prázdné branky. Autorem tohoto gólu byl kapitán hostů Kryštof Pažourek – 1:3. Přestože Chomutovští svého soupeře téměř dvojnásobně přestříleli, tři body za výhru v základní hrací době brali v sobotu Východočeši.