st 19.9.2018 | Adéla Hrabálková, Klára Petrásková

Výhra na střely, ne na góly. Dorost Brno vysoce přestřílel, ale padl 1:3

Čtyři zápasy, 173 střeleckých pokusů. Dorostenci jsou zatím letos ve střelbě na soupeřovy svatyně velmi aktivní, ani to jim ale v Brně k bodům nepomohlo. Přestože Kometu téměř dvojnásobně přestříleli, s jedinou vstřelenou brankou na body nedosáhli. A produktivní nebyli ani v nadstavbě, bonusový čtvrtý bod získal soupeř v nájezdech.

Na dvě brněnské branky reagoval Hradec snížením

V první polovině první třetiny k vidění nebylo mnoho zajímavých akcí. V jediné větší šanci se ocitl Adam Horký, ve správné chvíli ale nedokázal trefit puk. O první střelu na bránu se až v osmé minutě hry postaral hradecký Petr Moravec, gólman Bizoň si s jeho pokusem bez problému poradil. Krátce poté se domácí ocitli v příležitosti v podobě přesilové hry. K jejímu využití jim stačilo pouhých šest sekund, když se puku za bránou zmocnil Viktor Běhůnek, přihrál ho Adamu Horkému, který rychlým a přesným pasem našel Eduarda Šalého. Tomu pouze stačilo dorazit puk za záda zmateného Žalčíka – 1:0.

Šalé byl autorem i další velké šance o pár minut později, jeho přihrávku však Martin Mišiak nedokázal ideálně zpracovat a následné zakončení minulo Žalčíkovu klec. Kometa v tlaku pokračovala i nadále. Další gól padl z poměrně nenápadné situace, když nahození Stanislava Svozila od modré čáry přesně trefilo horní růžek hradecké svatyně – 2:0.

To však bylo od modro-bílých pro první třetinu vše, posledních pět minut se totiž Hradečtí usadili v útočném pásmu a Kometu téměř nepustili k puku. O snížení se v 16. minutě postaral po střele Petra Moravce z dorážky Šimon Marha – 2:1. Necelé dvě minuty před první sirénou se faulu dopustil brněnský Kos a dal tak soupeři šanci srovnat. Gólman Ondřej Bizoň ale předvedl několik dobrých zákroků a Kometa se do druhé periody mohla vydat s jednogólovým náskokem.

Lvi se marně snažili dotáhnout, skóroval soupeř

Úvod prostřední části byl rozhodně zajímavější než v první třetině. Nejprve se po odchodu z trestné lavice dostal do šance Jakub Kos, Žalčík však jeho střelu dokázal vytěsnit mimo tři tyče. A ve 25. minutě si Kometa vzala svůj dvoubrankový náskok už zpět. Po uklouznutí hradeckého obránce se sami na gólmana vrhli Alex Sever s Nesimem Harmimem. První jmenovaný se rozhodl pro střelu a udělal dobře, puk skončil přímo pod horní tyčí Žalčíkovy klece – 3:1.

Hvězdou druhé poloviny utkání se stal domácí gólman Ondřej Bizoň, který si úspěšně poradil se všemi pokusy Královéhradeckých., kterých bylo každou třetinu více než deset. V závěru dvacetiminutovky se do dobré šance dostal Ivo Sedláček, který zakončoval ukázkové přečíslení tří na jednoho, jeho střela ale trefila pouze Žalčíkovu masku.

Kometa si výhru pohlídala

Hned v úvodu třetí části se zásahu do oblasti hlavy a krku soupeře dopustil brněnský obránce Stanislav Svozil, za tento zákrok si odseděl kromě dvouminutového také osobní desetiminutový trest. Hosté však této příležitosti ke snížení nedokázal využít, naopak se na druhé straně do dobré šance dostal Martin Mišiak, jeho pokus ovšem Žalčík zlikvidoval ramenem. Další skvělý zákrok si připsal Bizoň proti Šimonovi Marhovi, který s pukem ujel všem ostatním, v souboji jeden na jednoho s brněnským gólmanem ale přišel nazmar.

Velká šance ke snížení se hostům naskytla v 55. minutě, kdy ve skrumáži před brankou Bizoňovi kotouč vypadl a chvíli zůstal ležet na brankové čáře. Pohotovější byli ovšem brněnští obránci, kteří odklidili puk včas do bezpečí. Necelou minutu před koncem základní hrací doby se nedovoleného zákroku dopustil Otava z řad Komety a hosté hráli chvíli v šesti. Ani to jim však nepomohlo překonat Bizoně a modrobílí mohli slavit další cenné vítězství.

Nadstavbový bod zůstal na jižní Moravě

V prodloužení se ani jeden z týmů nedostal do žádných větších příležitostí, oba celky hrály opatrně a nikdo nechtěl udělat chybu, která by jeho klub stála bod. Není tedy divu, že nadstavba dospěla až k samostatným nájezdům. Ani v nich se Ondřej Bizoň nenechal překonat, naopak na druhé straně kluziště byli úspěšní obránci Stanislav Svozil a Patrik Fajmon a Kometa získala i čtvrtý bod.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Už druhé utkání po sobě hrajeme proti brankáři soupeře a nejsme dostatečně ochotni pracovat na větším úsilí a důrazu v útočném pásmu. Druhý zápas po sobě jsme soupeře přestříleli, i přesto ale odcházíme poraženi. Nedostatečnou obrannou hrou a individuálními chybami soupeře pouštíme do vedení a týmově nedokážeme odpovědět. Všichni si musí začít plnit svoje povinnosti na ledě a vstupovat do utkání, třetin, ale i do jednotlivých střídání s velkou pokorou.