so 24.9.2022 | Eva Šafranková

Vyrovnaná bitva s Vítkovicemi. Junioři padli v nájezdech 2:3

Nejstarším mládežníkům se nepodařilo navázat na páteční výkon proti Třinci a v duelu s Vítkovicemi, které jsou v dosavadní sezoně stoprocentní, prohráli po samostatných nájezdech. Hradec se sice ujal vedení již ve druhé minutě zápasu, ale hosté si vytvořili tlak a odskočili na rozdíl jednoho gólu. Petr Moravec neproměnil trestné střílení, ale i tak se Lvům podařilo vyrovnat. O utkání musely rozhodnout až penalty, ve kterých vítěznou branku vstřelil vítkovický útočník Petr Pavelec.

Lvi se rychle ujali vedení a nastřelili dvakrát tyčku

Začátek utkání byl pomalý z obou stran, na první gól se však nemuselo dlouho čekat. Hradec dostal k dispozici početní výhodu. Tu dokázal ve druhé minutě využít Vito Idžan, který tečoval střelu Lukáše Krále do horního růžku, jenž střílel od modré. Vstřelená branka Lvy nakopla, a tak i nadále zůstávali v útočném pásmu. Zanedlouho se mohli radovat z druhého gólu, ale střelu Petra Moravce zastavila branková konstrukce. Naproti tomu Vítkovice měly problém dostat se přes dobře bránící val domácích a zaútočit.

Poměrně dlouhou dobu se hrálo bez přerušení. Hradečtí měli další přesilovku, ale z té se už nedokázali prosadit. Při vítkovickém brankáři Denisovi Irglovi stálo v první třetině štěstí, protože za ním cinkla podruhé tyčka, a to když si Michal Beneš najížděl do předbrankového prostoru a vystřelil. Na druhé straně Jakub Tichý neměl mnoho práce. Když přišla střela od Michala Bystroně, zasáhl lapačkou. Za stavu 1:0 se tak šlo do kabin lépe domácím.

Hosté se dostali do jednobrankového náskoku

V úvodu prostřední periody se nedařilo ani domácím, ani hostům probojovat za útočnou modrou. Hodně se hrálo ve středním pásmu a k vidění byly také souboje o kotouč u mantinelu. Vítkovičtí se zvedli, avšak ani přesilová hra jim nepomohla, i když pálili jednu střelu za druhou. Východočeši se těžko dostávali do útoku, ale povedlo se to třeba Janu Venclovi, jenž vystřelil na Irgla a ten ji svým betonem vyrazil.

Prvního gólu se dočkaly Vítkovice ve 30. minutě, kdy v početní převaze Matěj Prčík propálil Tichého zprostřed modré čáry – 1:1. Vyrovnávací gól hostující celek nakopl a určoval tempo hry. Matěj Štiak vyslal puk po zemi, ale Tichý stihl zasáhnout včas. Druhou branku Ostravanů dělilo pět minut. Sebastian Glas se probojoval přes hradeckou obranu, vystřelil k pravé tyči a poslal svůj tým do jednobrankového vedení.

Nevyužité trestné střílení, ale Hradec dokázal vyrovnat

Krátce po zahájení poslední dvacetiminutovky bylo k vidění trestné střílení, při kterém Petr Moravec zkoušel kličku do forhendu, ale Irgl měl beton na správném místě. V přesilovkách si ani jeden tým nedokázal vytvořit výrazné šance. Zpátky do zápasu se vrátil Hradec díky Lukáši Královi, jenž obdržel přihrávku od Šimona Táborského a přesnou střelou nad beton se tak kotouč octl za brankovou čarou – 2:2.

Krásnou akci předvedl Michal Beneš, když se prokličkoval mezi obránci až k Irglovi, ale puk mu sjel z čepele. Hosté mohli potrestat vyloučení hradeckého hráče, ale Jakub Tichý byl vždy připraven. Ani střela Matěje Přibyla ho nepřekvapila. Na druhé straně to zkoušel Matěj Kopecký, trefil jen lapačku brankáře. Oba týmy byly v závěru opatrnější, nehnaly se tolik dopředu. Zkoušel to ještě Petr Moravec, ale puk mířil přímo na Irglovu hruď. Za nerozhodného stavu se šlo do prodloužení.

Prodloužení s vyloučeními, v nájezdech střídání domácích gólmanů

V prodloužení byli zpočátku aktivnější domácí. Mohli rozhodnout Petr Moravec i Šimon Táborský, ale jejich střely mířily vysoko nad. K dorážce se dostal také Jan Boukal, ale puk neprošel mezi tři tyče. Poté se konala vyloučení – po jednom na každé straně. Při vyrovnané hře k vidění žádné výrazné šance nebyly, a tak přišly na řadu nájezdy. Vítkovice se ujaly po dvou sériích vedení 2:0 a trenéři Hradce zareagovali výměnou brankářů. A to se vyplatilo, protože Lvi dokázali v páté sérii srovnat. Rozhodující gól však vstřelil v sedmé sérii Petr Pavelec, který trefil levý růžek a hosté si odvezli domů dva body.