čt 15.10.2015 | Ladislav Vácha, Lukáš Štěrovský

Vysoká výhra! Mladší dorost na ledě Havlíčkova Brodu jasně potvrdil roli lídra

Vysoký počet gólů se urodil v Havlíčkově Brodě při zápase mladšího dorostu. A hned devět branek z celkových jedenácti padlo z holí hradeckých hráčů! Ti tak proti nováčkovi soutěže potvrdili svoji pozici lídra. Dvěma góly a jednou přihrávkou se zaskvěl Štěpán Pokorný, tři body za tři asistence si zase připsal Vojtěch Síla.

Hradec Králové měl od začátku zápasu o něco více ze hry a po faulu Radima Pejchala se ujal ve 13. minutě vedení. Hosté ukázali skvělý důraz před brankovištěm, a i když brankář Arbelovský ránu Vojtěcha Síly ještě zlikvidoval, na dorážku Štěpána Pokorného z mezikruží už nemohl dosáhnout. Havlíčkův Brod se tím nenechal rozhodit a dočkal se rychlého vyrovnání, když se zblízka prosadil obávaný kanonýr Michal Teplý.

Bruslaři dohrávali na začátku prostřední části zbytek přesilové hry a vytvořili si dvě velké šance. Marek Tecl ale po zmatku před brankovištěm trefil zblízka jen gólmana Ševců a Lukáš Pokorný neproměnil samostatný únik. Trest tak na sebe nenechal dlouho čekat, když Mountfield využil další přesilovku. Domácí nedokázali dlouho vyhodit puk pryč z pásma a povedenou ranou z mezikruží se prosadil Štěpán Pokorný. Východočeši se potom definitivně uklidnili, když z prostoru mezi kruhy napasoval puk k tyčce Petr Poppel a zblízka skóroval Dominik Šedivý. Rozhozený soubor z Kotliny inkasoval před druhou sirénou ještě jednou, když využil samostatný únik Tomáš Šlaicher.

Třetí perioda se od začátku odvíjela v královéhradecké režii a skóre dál narůstalo. Z dálky překvapil brankáře Kružíka, který po pátém inkasovaném gólu vystřídal svého kolegu Arbelovského, Matěj Síla a radoval se i Matěj Morong. Odpovědět se sice povedlo po hezké střele Michalu Teplému, ale na konečných 9:2 z pohledu družiny od Bílé věže upravili Dominik Šedivý a Tadeáš Jakubec.

Aleš Kraučuk (BK Havlíčkův Brod):
V první třetině jsme hráli dobře. Stav byl nerozhodný 1:1, měli jsme nějaké šance a v počtu střel na bránu jsme byli dokonce lepší. Byli jsme spokojení. Ve druhé třetině jsme se nechali nesmyslně vyloučit, dostali gól na 1:2 a sesypali se jako domeček z karet. Potom už to bylo jen o tom, kde se skóre zastaví. Musím být kritický i ke gólmanům, s úspěšností zákroků kolem padesáti procent se nedá hrát extraliga.

Karel Soudek (Mountfield HK):
Zápas se mi samozřejmě dobře hodnotí. V první třetině jsme měli velké problémy, domácí hráli dobře a my jsme zápas nerozehráli úplně podle našich představ. Po první třetině jsme si k tomu něco řekli a výrazně se to zlepšilo. To je pozitivní, ale měli bychom hrát pořádně už od začátku.