Orli Znojmo

Prodej vstupenek
Z 0:2 na 3:2. Mladší dorostenci přestříleli Dynamo a urvali výhru v prodloužení

19.10.2017 | Klára Petrásková

Na střely drtivá výhra 41:14, na góly těsná 3:2 v nastaveném čase. Mladší dorostenci nezačali čtvrteční derby nejlépe, když už v 5. minutě prohrávali 0:2. Ve třetí třetině ale šlápli na plyn a z enormní střelecké převahy nakonec vytěžili kýžené dvě branky. V prodloužení už Hradci stačilo k bonusovému bodu 24 vteřin a jediná rána.

10.kolo, čtvrtek 19.10.2017, 17:15, Tipsport arena
2
Pardubice
po prodloužení
3
Třetiny 2:0, 0:0, 0:2 – 0:1
Branky a nahrávky: 2. Marha (Hrádek), 5. Hledík (Tomek, Rouha) – 42. Pelda (Kašpar), 48. Budina (Hynek, M. Pinkas), 61. Kašpar (Pelda, Lang). Rozhodčí: Ondráček – Kotrba, Roupec. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 70. Střely na branku: 14:41. Průběh utkání: 2:0, 2:3p.
Pardubice: Batěk – Vojtěch, Kaštánek, Nedelka, Hrádek, Odehnal, Hrdlička, Heligr – Kubíček, Rouha, Marha, Tomek, Herčík, Paleček, Kloz, Lichtag, Šťastný, Hledík.
Mountfield HK: Tichý (21. Sajdl) – Pelda, Králik, Havlíček, Naar, Drbal, Perička, M. Pinkas – Moravec, Souček, Budina, Kašpar, Lang, Jušta, Pajer, Šlaicher, Daniel Šedivý, Hynek, Boštík.

Ohlasy trenérů

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Vstup do derby se nám nepodařil. Po hrubých chybách v obraně jsme inkasovali dva góly, díky čemuž byly Pardubice po celou první třetinu na koni. Po důrazné domluvě o první přestávce jsme nabrali na obrátkách a naše hra se zlepšila. Snažili jsme se překonat výborně chytajícího domácího gólmana, ale to se nám ani během druhé dvacetiminutovky nepodařilo. Do třetí třetiny jsme tak šli s odhodláním, nabádali jsme kluky, aby šli do brány, stříleli a věřili jsme, že vstřelíme branku. Podařilo se nám postupně vyrovnat a těsně před koncem třetiny jsme jeli sami na pardubickou bránu. Jardovi Kašparovi se bohužel nepodařilo vstřelit vítězný gól, ale jako správný kapitán to vzal na sebe a v prodloužení nám vystřelil vítězství za dva body.