so 19.11.2016 | Lenka Jonešová

Z Písku i tentokrát za plný počet. Starší dorostenci porazili Jihočechy 5:2

Návrat na vítěznou vlnu chtěli po vybojovaném triumfu v nastaveném čase nad Libercem potvrdit starší dorostenci. V sobotu zajížděli na led posledního Písku. Mountfield sice v polovině utkání vedl už o tři branky, nicméně domací celek rozhodně nesložil zbraně a dotáhl se na rozdíl jediného gólu. Když ale poté hradečtí mládežníci z přečíslení přidali čtvrtý, a posléze i pátý zásah do prázdné brány, bylo rozhodnuto. Hradec porazil hokejisty Písku 5:2.

Hradec se dostal do vedení gólem z 1. minuty

Hostujícímu celku se povedl vstup do utkání na výbornou. Hned v první minutě utkání totiž otevřel skóre střelou z pravého kruhu Dominik Sklenář, jenž nedal Křepelovi v bráně šanci – 0:1. Hradečtí pokračovali v aktivní hře, nicméně pohotová obrana domácího týmu jim před Křepelou příliš volného prostoru nenechávala .

Zejména ve druhé polovině úvodní dvacetiminutovky o sobě dali hodně vědět i Písečtí. Domácí hokejisté využívali chyb Hradeckých v obranné fázi a ujížděli do brejků. Jeden z nich mohl využít Pokorný, který zkusil hradeckého muže v masce oklamat blafákem. Dvořák ale pohotovým zákrokem lapačkou jeho střelu zhasil.

Vyrovnanou hru okořenilo několik ostrých soubojů

Ve druhém dějství se na obou stranách pořádně přiostřilo, což bylo vidět i na počtu hráčů na trestné lavici. Ve dvacáté páté minutě se do sebe u mantinelu ostře pustili Kopenec s Mašínem. Souboj však neměl dlouhého trvání, když hradecký útočník Kopence rychle srazil na zem, kde mu uštědřil pár ran.

V následujících minutách hráli hosté v početní výhodě, kterou nejlépe využil střelec prvního gólu Dominik Sklenář – 0:2. Hra obou týmů byla velmi vyrovnaná, což později potvrdili překonáním Dvořáka i domácí. Ještě předtím ale Mountfield využil další přesilovou hru, kterou zužitkoval Miroslav Havelec. Pak už ale přišla chvíle Písku, jenž po zásluze z hole Joshuy Wallera snížil na 1:3.

Domácí mocně dotahovali, Hradec v závěru rozhodl

V jakém tempu končila druhá dvacetiminutovka, tak začala i ta třetí. Domácí totiž zúročili vytvořený tlak a Tomáš Stauber přiblížil svůj celek na rozdíl jediné branky – 2:3. Povzbuzeni druhým gólem Písečtí dál tlačili, což mohlo vyústit ve vyrovnávací gól. Hakl se v samostatné akci Dvořáka překonat nedokázal.

Jenže v pětapadesáté minutě se dostal Mountfield do přečíslení a Adam Jonáš rozvlnil síť za domácím gólmanem počtvrté – 2:4. Písečtí mládežníci ještě v posledních dvou minutách zkusili power-play, když ale Patrik Mašín přidal sedm sekund před koncem pátou branku do prázdné klece, bylo rozhodnuto. Písek podlehl Východočechům 2:5.

Libor Pivko (Mountfield HK):
Myslím si, že kluci ještě trochu měli v nohách páteční zápas s Libercem. Dnes to pro nás tedy byly ubojované tři body. Hlavně v první půlce utkání nás hodně podržel brankář Dvořák, kdy chytil dvě vyložené šance Píseckých, což nám v konečném součtu hodně pomohlo.