po 23.1.2012 | Petr Eliáš, Martin Voltr

Z Písku znovu s nulou. Tentokrát však na straně vstřelených branek a bodů

Jak se hokejistům HC VCES daří na domácím kluzišti, tak venku v poslední době zůstávají bez úspěchů. Na led osmého Písku jeli s touhou zopakovat své první vítězství na jihu Čech, kdy udrželi čisté konto. Tentokrát to však byli oni, kdo nevstřelil ani gól. Písek v prvních dvou třetinách udeřil po přesilových hrách, naopak Hradečtí znovu nevyužili dlouhou výhodu dvou můžu v poli. Dvě branky domácího týmu ve třetí části pak rozhodly o konečném výsledku 4:0.

Hradec inkasoval jako první

Vstup do utkání se lépe podařil domácím hokejistům, kteří hýřili aktivitou a dobře bruslili. Hned ve druhé minutě se do samostatného úniku dostal Luňák, kterého dokázal hradecký obránce zastavit jen za cenu faulu.

V následné přesilové hře se v obrovské šanci neprosadil písecký Nouza, jeho střelu gólman Čech zlikvidoval. Jihočeši však svůj tlak nakonec dokázali využít. V desáté minutě využil důrazu před brankou Šimon Antončík, který se natáhl po odražené střele a dorazil puk do odkryté klece – 1:0.

Hradečtí chtěli na obdrženou branku rychle odpovědět, začali vyrovnávat hru a odměnou jim byla přesilová hra pět na tři. Písecké sice v obranném pásmu zamkli, ale více než minutu a půl dlouhou výhodu využít nedokázali. Domácí si tak odnesli do kabin jednobrankové vedení.

Domácí po další přesilovce navýšili vedení

Druhá část začala ve vysokém tempu. Hra se přelévala ze strany na stranu a obě mužstva se snažila o úpravu skóre ve svůj prospěch. První výraznější šance byla k vidění ve dvacáté sedmé minutě, když mohl náskok Písku zvýšit Ferebauer a chvíli po něm i Melka, ale žádný z nich nebyl úspěšný.

V čase 31:06 se už písečtí hokejisté radovali podruhé, když se vteřinu po skončení přesilové hry prosadil Lukáš Luňák2:0. Ve zbytku prostřední části se dostali ke slovu také Východočeši. Tomáš Nosek i Martin Vágner ale ztroskotali na výborném brankáři Sedláčkovi.

Na vítězství Písku už se nic nezměnilo

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji Královehradečtí. Ve čtyřicáté třetí minutě zazvonila po střele Jana Bergera tyčka domácí branky. Píseckým se jinak dařilo útočné výpady hostů likvidovat, a to hlavně zásluhou výborně chytajícího Vojtěcha Sedláčka.

V polovině poslední části se tak ke slovu dostali opět domácí, když Šimon Antončík dokázal využít obrovského závaru před brankou a dotlačil kotouč za Čechova záda – 3:0. Obdržená branka poslala hradecké hráče do kolen a Písečtí drželi otěže zápasu pevně ve svých rukou.

V čase 56:38 se navíc do útočného pásma proháčkoval David Nedorost a střelou z kruhu vymetl pavučinku v Čechově kleci – 4:0. Hradečtí už se nezmohli na žádnou nebezpečnou akci a domácí hlídali příznivý výsledek. Utkání skončilo zaslouženou výhrou Jihočechů.

Josef Řeháček (IHC Komterm Písek):
Myslím, že to bylo pro diváka velmi pohledné utkání. Oba týmy hrály s nasazením a Hradec nehrál špatně, jen my jsme asi byli trošku zodpovědnější a měli jsme větší chuť po vítězství. Hned v první třetině jsme se poměrně rychle dostali do vedení. Ve druhé části se nám podařilo přidat druhou branku a za poslední třetinu musím hráče pochválit, protože ji sehráli perfektně. Všichni naši hráči včetně Sedláčka odvedli moc dobrý výkon. Samozřejmě, nějaké malé chyby se v naší hře objevily, nešlo ale o nic zásadního.

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové):
Začali jsme třemi chybami a Písek hrál tři přesilovky, které jsme ustáli, ale po konci té třetí jsme nepokryli hráče před bránou a inkasovali. Měli jsme nějaké záchvěvy šancí, ale neměli jsme to, co měl Písek. Prohráli jsme zaslouženě. Domácí se předvedli ve velmi dobrém světle, byli důrazní, dobře bruslili a hráli tvrdě. Písku můžeme jenom pogratulovat a zamyslet se. Někteří hráči si musí uvědomit, že se blíží konec sezóny a už se to nedá hrát na trojnožce. Musí do toho dát srdíčko, vůli a bojovnost, což nám v tomto zápase chybělo.