so 29.1.2011 | Daniel Ježek, Martin Voltr

Z Třince si starší dorost veze tři body za výhru 2:0

Druhé utkání víkendu sehráli starší dorostenci na ledě Ocelářů z Třince a od počátku se jim dařilo lépe, než včera ve Vítkovicích. V osmnácté minutě otevřeli skóre v přesilovce a když je ve druhé třetině několika skvělými zákroky podržel Jaroslav Pavelka, udeřili dokonce v oslabení podruhé. Další branku už sice nevstřelili, ale obrana v čele s Pavelkou uchránila čisté konto až do konce. Výhrou 2:0 si tak Hradečtí vylepšili náladu a z víkendového výjezdu si vezou tři body.

Úvod utkání přinesl velmi vyrovnaný a taky atraktivní hokej. Šance se střídaly jak na běžícím páse, oba brankáři se měli co ohánět, aby udrželi své čisté konto. Domácí příznivci se mohli dočkat gólové radosti již po odehraných sedmi minutách. Jejich oslavy ale přerušili rozhodčí, kteří si všimli, že kotouč se do branky dostal dírou v síti. Oceláře ale tento nešťastný moment nakopl k větší aktivitě, jediným jejich problémem ale byl brankář Pavelka, který byl k nepřekonání. A tak udeřili hosté. Po pár vyložených šancí ať už na straně domácích, nebo na straně hostů, se k odraženému puku dostal Filip Ropický, který poprvé překonal jinak skvěle chytajícího Daniela Chvostka.

Domácí se ale nesložili, ba naopak ještě zvýšili své tempo. Výsledkem toho byli šance, které na svých holích měli Repe nebo Jaroš. V obou případech ale třinečtí hráči nedokázali překonat brankáře Jaroslava Pavelku, který po dlouhou dobu držel svůj tým nad vodou. Po odehrané polovině utkání se k puku dostal taky Tomáš Franek, který ale svým bekhendem mířil jen nad branku hradeckých. Zákonitě tak přišel trest. Domácí, hrající dvojnásobnou početní výhodu, pozapomněli na z trestné lavice vracejícího se Lukáše Nedvídka, který svým blafákem nedal Chvostkovi žádnou šanci.

Oceláři se v závěrečné části ještě snažili o srovnání kroku, překážkou jim ale byl pohotový brankář Pavelka, který dokázal pochytat všechny vyložené šance domácích útočníků. V největší šanci se ocitl Martin Vrabel, který se už řítil sám na branku Hradce. K neštěstí domácích mu ale poodskočil puk dál, než potřeboval. Ačkoli střelecká aktivita domácích nebrala konce, dokráčel si Jaroslav Pavelka k dalšímu vychytanému čistému kontu a svůj tým přivedl k zisku tří bodů.

Jaroslav Pavelka 60 39 0 39 100,00 0 0

Roman Cienciala (HC Oceláři Třinec): Vstup do utkání se nám vyloženě nepodařil. Hráli jsme profesorsky, soupeře jsme zřejmě podcenili. Tím pádem jsme soupeře dostali do vedení. Poté soupeř hrál velmi zodpovědně, navíc jsme nedokázali překonat dobře chytajicího Pavelku. To nás připravilo o dnešní vítězství.

Miloš Říha (HC VCES Hradec Králové): První třetinu jsme hráli aktivně, z cehož vyplývaly naše přesilovky. Ty jsme nehráli moc dobře, nakonec se nám ale podařilo vsítiti branku. Ve druhé třetině jsme ubrali na aktivitě, měli jsme hodně vyloučených. Naštěstí jsme ubránili dvojnásobnou přesilovku soupeře a v oslabení 4 na 5 jsme vstřelili druhou branku. Třetí třetinu jsme hráli takticky, dokázali jsme bránit oslabení, díky čemuž jsme dokráčeli k zisku tří bodů.