pá 13.12.2019 | Jan Brůna

Za aktivitu pouze bod. Junioři padli se Slavií 3:4 po nájezdech

Velmi napínavý zápas prožili junioři Mountfieldu HK! Se Slavií vícekrát prohrávali, ještě před třetí sirénou ale dokázali srovnat na 3:3. Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém se neprosadil ani jeden celek, a stopku Lvům tak vystavil až v samostatných nájezdech Tomáš Labuzík. Hradečtí mladíci tedy zapsali pouze bod a na sešívané nestačili ani podruhé v sezóně.

Domácí nezachytili začátek, ale srovnali

Do utkání vstoupili výrazně lépe hosté, kteří hned od úvodu hýřili aktivitou. To Hradečtí se během prvních tří minut dostali k jediné střele na branku, a výsledkem tak bylo brzké vedení Slavie. Sešívaní se už tlačili před svatyni a střelu Jakuba Janči Jakub Tichý ještě pokryl, následnou dorážku Maxima Havrdy už ne – 0:1. Mladí Lvi se následně nechali dvakrát vyloučit a nabídli soupeři další slibné příležitosti, ti z nich však pohodlnější vedení nevytěžili.

Naopak v polovině první třetiny zvýšili obrátky Východočeši a najednou to byli oni, kdo kralovali dění na ledě. Aktivita se hráčům zpod Bílé věže vyplatila, to když se Dalibor Ďuriš po zakončení spoluhráče dostal ke spadlému puku a bez větších obtíží ho doklepl do sítě – 1:1. Domácí pokračovali v bruslivém hokeji, jejich postup ale zbrzdilo v pořadí třetí oslabení. To Sešívaní se ještě v závěru dostali k menšímu náporu, skóre ale již nezměnili.

Pražané se trefili dvakrát v oslabení

Hradec chtěl odčinit nepovedený start do úvodní periody a na začátku druhého dějství to byla úplně jiná pohádka! Lvi najednou působili mnohem aktivněji a zasypali Romana Málka množstvím střel. Z kýženého vedení 2:1 se však paradoxně radovali hosté, a to zásluhou Tomáše Labuzíka, který se po neshodách v obraně Východočechů probojoval ke kotouči a střelu po ledě usměrnil k pravé tyči.

Hráči zpod Bílé věže pokračovali v aktivní hře, další gól ale přidali zase slávisté, a to ve svém druhém oslabení! Maxim Havrda vyválčil touš na modré čáře a ujížděl se spoluhráčem v přesile. Přihrávku si nakonec rozmyslel a rozhodně toho nelitoval; prudká rána totiž zapadla přesně pod horní tyč. Domácí ale tentokrát odpověděli dříve, a to o necelou minutu později, kdy se prosadil Martin Pěnčík, který se dostal k dorážce po střele Petra Moravce.

Hradečtí srovnali stav

Lvi se určitě nehodlali spokojit s rolí prohrávajícího celku a hned od úvodu poslední periody mačkali soupeře v obranném pásmu. To se jim nakonec vrátilo v podobě úspěšného zakončení Tadeáše Pinkase, který po několikavteřinovém souboji u brankové čáry procedil kotouč za Málkova záda. Do zápasu se následně vkradla i nervozita a k vidění byla řada šarvátek u hrazení.

Hra následně neoplývala nejrychlejším tempem a velmi často se přerušovalo. To zřejmě pomohlo oběma celkům, protože průběh zápasu poté působil vyrovnaně a šance se střídaly na obou stranách. Častěji v náporu se však přeci jen objevili Východočeši, kteří donutili Slavii několikrát vyhodit jen za cenu zakázaného uvolnění. Své příležitosti ale neproměnil ani jeden tým, a za stavu 3:3 tak následovalo prodloužení.

Výhru Slavie vystřelil Labuzík

Hráči zpod Bílé věže vstoupili do pětiminutového nastavení hraného 3 na 3 perfektně a mohli jen litovat zahozených šancí, to když sešívané po většinu času vůbec nepustili od vlastní branky. Pražané se tak dostávali před soupeřovu svatyni spíše sporadicky a po remízovém stavu přišly na řadu samostatné nájezdy. Domácí však neuspěli ani v jedné ze sérií a sami dvakrát inkasovali, přičemž vítěznou trefu zasadil Tomáš Labuzík, který tak zařídil svému mužstvu cenné vítězství 4:3.