pá 25.10.2019 | Daniel Krátký, Jan Vavřina | Foto: Petr Kotala / HC Vítkovice Ridera

Za aktivitu pouze bod. Lvi padli ve Vítkovicích 2:3 po nájezdech

Mountfield HK pod novým trenérským tandemem nedokázal navázat na vítězství proti Třinci a dalšímu soupeři z východu republiky sebral jen jeden bod. Mohl za to nepovedený vstup do utkání, Vítkovice vedly v 6. minutě už 2:0. Hradečtí dokázali ještě v první třetině srovnat a dalších pětačtyřicet minut se hnali za vedoucí trefou. Té se ale dočkali naopak hráči Ridery, kteří tak ubojovali vítězství 3:2 po nájezdech.

Do utkání na ledě OSTRAVAR ARÉNY vstoupili Lvi opět v brance s Markem Mazancem. Do sestavy se po zranění vrátili Oskars Cibulskis a Petr Koukal. Oproti minulému utkání s Třincem naopak chyběli Conor Allen a Adam Kubík. Na soupisce Vítkovic pak scházel z důvodu dohody klubů v rámci hostovaní Lukáš Vopelka.

Gólová první třetina skončila nerozhodně

Vstup do utkání se povedl lépe domácím, kteří hned zkraje prověřili Marka Mazance nebezpečnými střelami. Jejich tlak vyvrcholil brankou Šimona Stránského, jenž využil pěknou přihrávku Patrika Zdráhala při přečíslení dvou proti jednomu – 1:0. V podstatě z dalšího útoku se Moravané prosadili podruhé, když v čase 5:18 propálil Marka Mazance Jan Schleiss – 2:0.

Hokejisté Mountfieldu se však okamžitě oklepali a z protiútoku rychle odpověděli. Kevin Klíma našel zcela osamoceného Jordanna Perreta, jenž svým pátým gólem v sezóně snížil na 1:2. I nadále však byli mnohem aktivnější hokejisté Vítkovic, Lvi hrozili spíše z protiútoků. Vítkovickým zároveň přišly vhod přesilové hry, ve kterých svého soka zatlačili do obranného pásma.

Hradečtí i nadále hrozili z kontrů. Z jednoho takového v čase 16:43 udeřili. Petr Koukal chtěl sice poslat kotouč na pravou stranu Aleši Jerglovi, ale ten mu přeskočil přes hokejku tak šikovně, že se mu otevřel prostor pro přihrávku na nehlídaného Radka Smoleňáka, který bekhendovou kličkou srovnal skóre – 2:2.

Prostřední třetina branku nenabídla

Do druhé části hry vstoupili opět aktivněji domácí, kteří hned zkraje zasypali hradeckého brankáře několika pokusy. Mountfield hrozil i nadále z brejků, jeden takový nevyužil po přiťuknutí Aleše Jergla střelec první hradecké branky Jordann Perret. A jako by příležitost francouzského forvarda převrátila otěže hry. Lvi byli najednou mnohem aktivnější.

Jednou z největších příležitostí nevyužila v prostřední části utkání dvojice Kevin Klíma a Radovan Pavlík, Miroslav Svoboda si s jejich pokusy z bezprostřední blízkosti poradil. Následně to byl od obou týmu poměrně neurovnaný hokej, o něco více ze hry měly Vítkovice, pomohla jim k tomu přesilová hra, ve které nevyužily několik zajímavých příležitostí.

Závěr však patřil opět Hradci, který zatlačil svého soka do obranné třetiny. Moravané se bránili pouze pomocí vyhození do prostředního pásma či na zakázané uvolnění. Když deset vteřin před koncem nevyužil Petr Zámorský pěknou kombinaci první formace, zůstala druhá třetina bez branek.

Šedesát minut vítěze neurčilo

Na začátek třetí třetiny si obě mužstva připravila pro 3852 diváků zajímavý hokej plný šancí. Dobré zákroky tak museli předvést oba gólmani. Větší možnosti si však přichystali hostující plejeři, za zmínku stojí hlavně dva střelecké pokusy Tomáše Vincoura z ideální vzdálenosti či nájezd francouzského expresu Jordanna Perreta. Miroslav Svoboda v brance Vítkovic odolal.

Postupně však aktivita obou celků opadla, a tak i hra na ledě ztrácela kvalitu. Oba týmy si hlídaly střední pásmo a nechtěly pouštět soupeře do větších příležitostí. Větší hlad po gólu sice měli Lvi, ale neujala se ani individuální akce Aleše Jergla, který předvedl pěknou stahovačku a tváří v tvář Svobodovi neuspěl.

Závěr třetí třetiny provázel nervózní projev od obou soků. Bylo znát, že nikdo nechce udělat chybu, která by přinesla rozhodnutí. Tři body však nakonec mohl domácím v závěrečné minutě vystřelit Radek Veselý. A jelikož ani jeho příležitost brankou neskončila, šlo se do prodloužení.

Bod navíc pro Moravany

Nastavený čas přinesl velké příležitosti k rozhodnutí – oba kluby dostaly možnost přesilové hry čtyř proti třem, ale ani jednomu se nepodařilo rozhodnout. Největší hradeckou šanci neproměnil Matej Paulovič.

V následném rozstřelu se prosadili pouze vítkovičtí Šimon Stránský a Ondřej Roman. Autorem vítězného nájezdu byl označen prvně jmenovaný. Na hradecké straně neuspěl žádný střelec, a tak si Mountfield HK odvezl z Ostravy pouze bod za prohru 2:3 po samostatných nájezdech.