pá 24.9.2021 | Lukáš Foff

Zase 3:2. Proti Olomouci se z výhry radoval opět Hradec

Jako by výsledek 3:2 byl Východočechům v letošní sezóně předurčený. Poslední čtyři zápasy dopadly přesně takto, třikrát se z výhry radoval Mountfield, jen minule mu to překazil Třinec. Duel s Hanáky začal pro Lvy dobře, když se trefil Blain, ale pak přišla domácí otočka. Hradečtí trochu se štěstím srovnali a museli čelit několika přesilovkám soupeře. Právě v té poslední ale ujel Jordann Perret a zařídil výhru pro celek z královského města.

Po středeční prohře s Třincem trenéři na některých místech přeskládali sestavu. Poprvé v sezóně naskočil do zadních řad Radim Šalda, a to po boku svého loňského parťáka Filipa Pavlíka. V útoku pro nemoc chyběl Kelly Klíma, kterého nahradil Patrik Lamper.

Skvělý start Hradce, po kterém přišel rychlý zvrat

Jestli se na něco mohou Východočeši v letošní sezóně spolehnout, jsou to rychlé góly v úvodech střetnutí. Tentokrát to na hradecké poměry trvalo s nadsázkou řečeno trochu déle, protože skóre se měnilo „až“ v čase 2:12, když volného prostoru mezi kruhy dokonale využil Jérémie Blain. Mountfield byl na začátku jasně lepší, lépe bruslil a Olomouci chvíli trvalo, než našla rytmus.

Hanáci ale postupně srovnávali krok, až se jim to nakonec podařilo v 11. minutě i výsledkově. Nedomlel na modré čáře špatně vystoupil a objel ho Tomáš Dujsík, který ranou z pravé strany do protějšího růžku brány prostřelil vyjetého Štěpána Lukeše – 1:1. Kohouti navíc v tlaku zůstali, protože o půl minuty později fauloval Aleš Jergl. Přesilovku domácí sice nevyužili, ale chvíli po ní se přesto radovali. Sražená střela Kucsery se od zadního mantinelu odrazila k Davidu Krejčímu a ten bez problémů vstřelil svůj šestý gól v sezóně.

Hradečtí hokejisté za nepříznivého stavu chvíli hledali, jak se z této situace dostat. Na ledě se trochu přitvrdilo, o což se v hostujících barvách staral hlavně Richard Nedomlel. Nakonec pak tak trochu z ničeho nic přišla vyrovnávací branka. Lukáš Cingel na brankovišti sváděl ostrý souboj, který zaměstnal i brankáře Lukáše a ten si vůbec nevšiml, že od modré čáry nahodil puk McCormack a centr první formace svojí tečí srovnal na 2:2 v čase 18:44.

Skóre zůstalo stejné a Lvi za to mohli být rádi

Druhá dvacetiminutovka zastihla lépe připravené domácí hráče, kteří vyjeli z kabin nažhavení. První solidní ránu vypálil Jan Knotek, ale Štěpán Lukeš dával dobrý pozor. Mountfield HK o sobě dal vědět ve 26. minutě při skrumáži před brankou červených, ale Nedomlel puk za brankovou čáru neprotlačil. Neúspěšná byla také sražená rána Petra Koukala, která vyletěla až do ochranné sítě.

Zhruba od poloviny třetiny začala jednoznačně vládnout na ledě Mora. Lukeš ve 30. minutě výtečně zasáhl lapačkou proti střele z velké blízkosti, čímž ji vytáhl mimo tři tyče. Asi nejlepší zákrok hradeckého gólmana přišel ve 34. minutě, kdy Klimek dorážel zdánlivě do prázdné brány, ale Lukeš zvládl i druhý zákrok a natáhl svoji levou nohu proti střele soupeře. Další krušné chvíle na brankáře hostí ale čekaly.

Hradec totiž šel do dvojnásobného oslabení. Olomouc měla několik obrovských šancí, Krejčí nastřelil břevno, Kucsera nejprve napálil Lukešův beton a rozhodčí se dokonce šli přesvědčit, jestli puk nebyl za brankovou čárou a pak stejný hráč dvakrát trestuhodně promáchl po krásných přihrávkách od největší hvězdy extraligy Krejčího. Lukeš ale držel vyrovnaný stav a to i po dalším oslabení, které přišlo prakticky vzápětí po tom prvním. V závěru třetiny ještě ujel Perret a mohl trochu proti proudu hry poslat do vedení Lvy, ale i olomoucký gólman byl ve střehu.

Lvi rozhodli brzkým gólem v oslabení o výhře 3:2

Současně s hvizdem ukončujícím druhou část přišlo čtyřminutové vyloučení pro kapitána Radka Smoleňáka a Hradec tak začínal třetí třetinu opět v oslabení. Chybu na útočné modré ale udělal Tomáš Dujsík a o puk jej obral Jordann Perret. Ten svůj druhý únik v zápase vyřešil naprosto mazácky, naznačil kličku do bekhendu a forhendem zasunul do úplně prázdné brány – 2:3.

Domácí byli tímto průběhem dost opaření a zbytek dlouhé přesilovky neodehráli vůbec dobře. Ve 45. minutě z velké blízkosti střílel Lalancette, ale nastřelil jen vzdálenější tyčku Lukášovy brány. Čtyřminutovou přesilovku si v zápase zahráli také Lvi, ale jediná šance přišla při zaváhání Lukáše za bránou, které jen těsně neztrestal Ahti Oksanen.

Olomouc ve třetí části působila trochu bezzubě. Hradec byl lepší a kdyby Aleš Jergl lépe vyřešil útočnou situaci, mohl jít Mountfield do dvoubrankového vedení. Nakonec jej alespoň fauloval David Krejčí, takže mohli hosté pošetřit čas. Přesto si bývalý hráč Bostonu ještě vypracoval jednu šanci, když tečoval pokus Černého, ale i na to Lukeš výtečně zareagoval. Kohoutům nakonec nepomohla ani dlouhá hra bez brankáře a Východočeši ubránili oblíbenou výhru 3:2.