út 20.11.2018 | Petr Šatalík | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Ze Slezska bez bodu. Mountfield na Třinec nevyzrál, prohrál 1:3

Utkání plné mnoha šancí, nicméně bez gólového efektu. Tak by se dal charakterizovat souboj Východočechů s Oceláři. Třinec šel brzy po startu duelu do vedení, Hradec však rychle srovnal krok. Ve druhé třetině si Slezané vybudovali těsný náskok, který hájili až do samotného závěru, kdy se Lvi odhodlali ke hře bez gólmana. Odkrytou klec Mountfieldu soupeř využil a pojistil své vítězství. Východočechy může krom ztráty bodů mrzet i předvedený výkon, na představení proti Brnu navázat nedokázali.

Po parádní výhře nad Kometou neměl trenérský štáb Mountfieldu HK příliš mnoho důvodů ke změnám v sestavě, a tak proběhly pouze dvě rošády. První byla vynucená, zraněného Oskarse Cibulskise nahradil v druhé obranné dvojici Sebastien Piche. V útoku čtvrté formace pak vystřídal Juraje Bezúcha Lukáš Vopelka, který nastoupil na křídle.

Na rychlý gól Slezanů Lvi brzy zareagovali

Vstup do utkání vyšel rozhodně lépe Ocelářům, kteří už v čase 1:45 vstřelili první gól. Milan Doudera přejel s pukem útočnou modrou a střelou přes beka z poměrně velké dálky zaskočil Pavelku v bráně Východočechů – 1:0. Třinecké jejich brzký úspěch povzbudil a tlačili se kupředu. Marcinko šel s Růžičkou proti jedinému bekovi Mountfieldu, situaci však dobruslil také Piché, jenž nepříliš dobrou přihrávku prvního jmenovaného zachytil a akci tak zastavil.

Hradec odpověděl paradoxně v oslabení. Rákos využil zaváhání Bukartse v rozehrávce, obral ho o puk, kličkou vytáhl Hrubce z brány a bekhendem předložil touš Michalu Dragounovi, který do odkryté svatyně pohodlně skóroval – 1:1! Slezané se snažili vrátit do vedení povedenou kombinací, kdy si v pásmu Lvů několikrát vyměnili touš a Adamský pálil z vrcholu pravého kruhu, jenže přímo do hrudi Pavelky.

Na druhé straně prostrčil Graňák touš do prostoru mezi kruhy a Vincour rychlou ranou z mezikruží orazítkoval levou tyč svatyně Ocelářů. Ta zněla za Hrubcem o pár minut později znovu, když ji střelou z levé strany zasáhl Chalupa. Slezané však mohli jít krátce před sirénou znovu do vedení, Bukarts svou bekhendovou kličkou dostal Pavelku na led, ale pak netrefil více než polovinu odkryté klece Mountfieldu, a tak bylo po dvaceti minutách, v nichž měli Slezané lehce navrch, skóre nerozhodné.

Třinec získal nejtěsnější možné vedení

Po prvním hodně ofenzívním dějství přinesl začátek druhé dvacetiminutovky lehké uklidnění, a to i přesto, že se hrálo více než minutu jen ve třech na obou stranách. Větší šanci si po chvíli vypracovali Oceláři, Polanský dostal touš od levého hrazení do prostoru mezi kruhy, Krajíček však svou střelou trefil pouze dobře vyjetého Pavelku, který si o chvíli později poradil i s ranou Adamského z levé strany.

Aktivita Třince dosáhla vrcholu v čase 26:31. Cienciala přihrál z osy hřiště na pravý kruh, kde si nadvakrát touš zpracoval Ondřej Kovařčík a následně ho poslal mezi betony Pavelky do sítě – 2:1. První větší šance Hradce přišla až v polovině dějství, Lessio se prosmýkl po levé straně a namířil na zadní tyč, Hrubcův beton byl ale na správném místě. Následně šli Oceláři do situace dva na jednoho, Bukarts nakonec Werekovi přihrál, ale druhý jmenovaný bránu Mountfieldu přestřelil.

Lvi postupně zlepšili hru a Paulovič mohl srovnat skóre, jenže jeho rána z prostoru mezi kruhy mířila nad břevno třinecké svatyně. Na druhé straně obkroužil bránu Východočechů Marcinko, ale jeho zakončení zvládl Pavelka vykopnout betonem. Pár chvil před přestávkou se mohl prosadit Bukarts, který dostal dobrou křižnou přihrávku na pravý kruh, jenže následně bránu netrefil, a tak Třinec po čtyřiceti minutách vedl jen o gól.

Oceláři pojistili výhru zásahem do prázdné klece

Hradečtí tentokrát vstoupili do třetiny aktivněji než Slezané a Hrubec musel po několika vteřinách vykopnout betonem střelu Pauloviče od pravého hrazení. Na druhé straně vystřelil z větší vzdálenosti Marcinko, jehož pokus se snažil tečovat Růžička, což se mu ovšem nepovedlo a touš tak skončil v lapačce pozorného Pavelky. Po další dobré kombinaci Třince pálil z levého kruhu Bukarts, ale i s jeho střelou si brankář Lvů poradil.

Oceláři převzali iniciativu a Doudera mohl z mezikruží zdvojnásobit jejich vedení, jenže mířil nepřesně. Lvi na druhé straně dostali puk do sítě, ale branka z toho nebyla. Po špatné rozehrávce Hrubce zamířil do odkryté klece Smoleňák, který však nejdřív nechal kotouč projít za modrou, jeho střela tak byla z ofsajdu a gól neplatil. Lvi se snažili dál, vyraženou střelu od modré mohl v obrovské šanci na levé straně dorazit do sítě Graňák, jenže brankář Ocelářů předvedl parádní zákrok a vedení svého týmu uchránil.

Lvi se v závěru vzchopili k náporu, tvrdou ránu Zámorského od modré však Hrubec ve své výstroji udržel. O chvíli později ale špatně rozehrál a mohl být velmi rád, že Cingel svou střelou pouze vyprášil jeho betony. Minutu před koncem Východočeši odvolali Pavelku a zkusili hru v šesti, toho ale využil soupeř, který se dostal do přečíslení dva na jednoho a Martin Adamský i přes své nešikovné zpracování zpečetil výhru Slezanů – 3:1. Mountfield tak na dobrý výkon proti Brnu nenavázal.

Maris Bičevskis 0 0 0 -2 0
Lukáš Cingel 0 0 0 -1 0