Aleš Krátoška – asistent trenéra

Aleš Krátoška se narodil 6. října 1974 v Pacově nedaleko Tábora, kde hokejově vyrostl. V dorostu se přesunul do Českých Budějovic, nicméně extraligu si zahrál poprvé ve Vítkovicích. V české nejvyšší soutěži získal kompletní sadu medailí, tu nejcennější se mu podařilo vybojovat v roce 2003 se Slavií Praha. S Pražany získal rovněž stříbro, stejně jako s Vítkovicemi. Na Moravě přidal ještě bronz. Kromě toho nastupoval mezi elitou za Plzeň, kde plnil roli kapitána, Karlovy Vary a České Budějovice. V tuzemské nejvyšší soutěži odehrál 386 utkání s bilancí 73+100. Během své kariéry působil také ve Finsku, Norsku nebo Německu. V poslední jmenované zemi v týmu Landshut Cannibals ukončil po sezóně 2008/09 hráčskou kariéru.

Poté co definitivně pověsil brusle na hřebík, se rozhodl začít s trénováním. V Letňanech vedl dvě sezóny mladší dorost, v Českých Budějovicích strávil v roli manažera mládeže tři sezóny, během nichž navíc asistoval u juniorky. Do Hradce Králové se přesunul před sezónou 2014/15, kde převzal jako hlavní kouč nejstarší mládežnickou kategorii.

Juniorku Lvů vytáhl hned v prvním roce zpět mezi elitu a tím si získal důvěru na další tři sezóny v pozici hlavního kouče. Další úspěch zaznamenal v sezóně 2017/18 kdy dovedl svůj tým do semifinále extraligy. Navíc nakoukl i na mezinárodní scénu u výběru do 19 let jako asistent trenéra. Před ročníkem 2018/19 si ho vybral Tomáš Martinec jako asistenta k seniorskému týmu Mountfieldu HK.