Tomáš Martinec – hlavní trenér

Tomáš Martinec je rodákem z Hradce Králové ze 4. září 1973. Ve svém rodném městě hokejově vyrostl a vstoupil do velkého hokeje. V sezóně 1993/94 odehrál za Stadion historicky první extraligový ročník pod Bílou věží, po pádu východočeské metropole do nižší soutěže přestoupil do Olomouce. V extralize působil v různých klubech dalších dvanáct sezón, mezi nimiž se ještě jednou vrátil do svého klubu, a to v sezóně 2004/05. Poté co zanechal aktivní kariéry, vrhl se v Hradci Králové na trenérskou dráhu.

Nejprve vedl coby asistent trenéra starší dorost, poté dostal na starost jako hlavní kouč dorost mladší, a hned se mu podařil nečekaný úspěch – své svěřence dovedl v sezóně 2013/14 až na mistrovství republiky, kde Královští lvi slavili republikový titul. Stejný kousek se mu povedl i v ročníku následujícím, Hradec slavil obhajobu titulu.

Už během těchto dvou sezón byl v klubu Mountfield HK při ruce Peteru Draisaitlovi, následně asistoval Vladimíru Kýhosovi, od sezóny 2016/17 stál na střídačce spolu s Václavem Sýkorou a Pavlem Hynkem. Před sezónou 2018/19 se stal hlavním trenérem A-týmu. Zároveň působí na pozici šéftrenéra sportovního centra mládeže klubu, kromě toho nasbíral zkušenosti jako asistent trenéra české reprezentace do 18 a 19 let.