so 28.3.2015 | Martin Voltr

Ještě tomu nevěřím, říká Jaroslav Dvořák. Ale je to krásný!

Takhle se píše historie. Úžasné, jakou cestu urazili pod vedením Tomáše Martince mladší dorostenci. Dvakrát v řadě získat mistrovský titul, na to vám rozhodně nestačí štěstí nebo nejlepší hráči v republice. Na to potřebujete nejlepší TÝM! A hradecký tým to zvládl, na domácím mistrovství mu stačily pouhé dva zápasy, ten druhý s Chomutovem rozhodl svou trefou Jaroslav Dvořák.

Jardo, mistrovský titul v Hradci začíná být zvykem…
Je to krásný, obhájit titul. Zasloužíme si to! Hrajeme jako tým, to nás dovedlo k postupu přes Pardubice i k výhře na mistrovství.

Zápas s Chomutovem byl opravdu bláznivý, po pěti minutách jste prohrávali 0:2. Co jste si na střídačce říkali?
Vstoupili jsme do něj špatně, ale říkali jsme si, že musíme začít hrát. To se nám povedlo, během pár minut jsme to obrátili. Potom jsme sice hráli… trochu špatně, ale udrželi jsme to.

Za celé utkání jste měli 15 vyloučení. Čím to? Nestíhali jste?
Jsme na to trochu zbrklí, těch vyloučených bylo strašně. Ale ubránit to umíme! (směje se) Kluci to odmakali.

Zápas rozhodl váš gól osm minut před koncem. Životní gól? Nebo pamatujete nějaký důležitější?
Tohle byl asi ten nejdůležitější. Minulý rok to víc tahali hráči ročníku 98. Na tohle jsem čekal celou sezónu a jsem za to strašně rád.

Slavit titul po dvou zápasech mistrovství, to je velká paráda. Ani jste nepotřebovali 24 hodin a už jste mistři.
Taky tomu ještě nevěřím. Ale jsme za to strašně rádi.

Dají se nějak srovnat vaše bezprostřední pocity s těmi loňskými?
To se nedá srovnávat. Byl to jiný tým… Ale je to stejné. Makali jsme jako tým. Neměli jsme nejlepší jedince, ale každého jsme v týmu potřebovali. Když jsme se třeba někdy hádali, hnedka jsme se to snažili uklidnit.

A taky máte jedno obrovské štěstí. Už dva roky je ve vašem týmu nejlepší brankář republiky.
Určitě! Vomajda nás strašně podržel, pořád jsme ho potřebovali. Zavřel to… Je prostě nejlepší.

Stejně jako loni jste taky děkovali trenérům, kteří vás na vrchol dotáhli.
Vždycky to s námi mysleli dobře. To nám strašně pomohlo a jsme rádi za to, co pro nás udělali. Nemůžou nás pořád chválit, ale jsou prostě výborní. Nejvíc nám pomohla suchá příprava, jak tenhle rok, tak minulý. Máme strašně naběháno.