so 11.10.2014 | Tomáš Kouba

Dvousetzápasový Tomáš Knotek: Že budeme doma, jsme tušili už při rozbruslení

Tomáš Knotek překonal hranici 200 extraligových utkání s grácií, když si připsal na svůj účet dva body za branku a asistenci. Nejprve svou tečí velmi rychle odpověděl na slavistickou kontaktní branku, ve třetí třetině pak krásně připravil gól pro Rudolfa Červeného. Všichni královéhradečtí příznivci jsou moc rádi, že tahle spolupráce zase funguje!

Zápas se zlomil ve druhé třetině. Jak ho hodnotíte?
Pro nás je to výborný výsledek. Bylo velmi důležité, že když jsme dostali na 2:1, tak jsme dokázali dát rychle třetí branku. Tím jsme znovu odskočili na dva góly, a to se pak samozřejmě hraje jinak. Kór když jsme přidali ten čtvrtý hned na začátku třetí třetiny.

Podařilo se vám vstřelit třetí, velmi důležitou branku, jak se to seběhlo?
U toho gólu jsme jeli dva na jednoho s Petrem Beránkem. On mi to dával, já to minul a dostalo se to k Tomáši Slovákovi, já jsem zůstal před bránou, on to tam napálil a já to tečoval, ani nevím jak (směje se). Trochu šťastná branka, ale byl jsem na správném místě.

Hned při další brankové situaci jste asistoval Rudolfu Červenému...
Tam výborně napadal Dávid Skokan, já jsem akorát sebral ten puk, kluci mi tam výborně najeli a dali jsme z toho gól.

Již v přípravných zápasech vám to s Rudolfem Červeným klapalo, proti Slavii se to znovu potvrdilo. Jak hodnotíte vaši spolupráci?
Hodnotím to jedině pozitivně. Teď jsme měli chvilku pauzu, nehráli jsme spolu a já jsem rád, že nás trenér dal zpátky dohromady. Doufám, že to takhle bude pokračovat.

Na Slavii dorazila početná výprava hradeckých příznivců. Vnímali jste jejich přítomnost?
Už při rozbruslení jsme si říkali, že tady snad budeme doma. Věděli jsme, že těch lidí tady moc nechodí a od nás se chystá několik autobusů. Takže skvělá atmosféra, naši fanoušci byli super.

V příštím kole přivítáte Zlín. Je ve vás ještě zášť z loňského vyřazení, kterou budete chtít uspokojit?
Budeme se snažit vrátit jim to tím, že budeme chtít vyhrát. Ale nemyslím si, že tam bude nějaká zášť z playoff. Už je nová sezóna a my doufáme, že vyhrajeme.