Akademie ČH
čt 21.10.2010 | Martin Voltr

Juniorku čeká důležitý zápas v Jablonci

V juniorské lize čeká mladé Hradečáky poslední soupeř, s nímž se letos ještě neutkali. Páteční zápas na ledě třetích Vlků z Jablonce hodně napoví - porazit totiž v první čtvrtině ligy všech děvět týmů by bylo fantastickým úspěchem a zároveň by Východočeši na svého soka získali už semibodový náskok.

Junioři: 8 - 0 - 0, 16 bodů, skóre 52:20

Minulý týden se juniorům podařil ještě o něco lépe než ty předchozí, oba své zápasy totiž vyhráli bez obdržené branky. Ve Velkých Popovicích zvítězili 3:0, doma pak porazili Veselí nad Lužnicí 6:0 a s plným počtem 16 bodů vévodí tabulce skupiny Střed.

Tento pátek v 17:45 zakončí první čtvrtinu ligy důležitým utkáním v Jablonci. Silný tým Vlků se v úvodu sezóny zařadil za první Hradec, až po první prohře v sedmém kole klesl na třetí místo, kde má momentálně 11 bodů. Oproti tomu pouhých pět bodů má Žďár nad Sázavou, na jehož ledě se Hradečtí představí v neděli od 14:30. Plameny z Vysočiny letos vítězně popálily jen Velké Popovice (dokonce 12:2) a Veselí (5:2), v otevírajícím klání sezóny je Hradec doma sfouknul 9:3.

Starší dorost stráví víkend na cestách

Šest výher v posledních sedmi zápasech, takovou bilancí se můžou pochlubit hradečtí starší dorostenci. Minulý pátek ovládli arénu pražských Letňan těsně 4:3 a o den později přehráli v tradičně vypjatém derby pardubický Eaton 4:2. Díky tomu se vyšplhali osmičlennou tabulkou extraligového Středu dokonce na třetí místo, v rozmezí čtyř bodů jsou za nimi však naskládáni Mountfield, Písek, Havlíčkův Brod i Liberec.

Právě Bílí Tygři hostí Hradec ve své aréně v pátek od 17 hodin. Na venkovních kluzištích sice zvítězili jen jednou, ale doma mají pozitivní bilanci pěti výher ku dvěma prohrám. Minulý týden neuspěli jak v Pardubicích, tak možná trochu překvapivě i v Písku. Překvapivě ale jen naoko, neboť sobotní soupeř Východočechů se ještě po patnácti kolech zuby nehty drží teorie o vítězství na domácím ledě - Písečtí doma ještě neprohráli, ale venku zatím nevyhráli. Nezbývá než doufat, že v zápase na jihu Čech se startem ve 13 hodin Hradečáci první část pravidla prolomí.

Mladší dorost vstoupí do druhé čtvrtiny

Mladší dorostenci si už vyzkoušeli hru proti každému z devíti soupeřů ve své extraligové skupině, bohužel se jim ale nedařilo úplně podle představ. Nasbírali osm bodů za vítězství s Havlíčkovým Brodem, Pardubicemi a Táborem. Jediný tým, jenž na ně v tabulce nestačí, je právě Tábor s pouhými třemi body.

Druhou čtvrtinu soutěže odstartují Hradečtí tuto neděli na ČEZ Stadionu proti havlíčkobrodským Rebelům. Mladíci z Vysočiny zatím okupují čtvrté místo, i přesto, že disponují výrazně záporným skóre 24:39 - více než polovinu gólů obdrželi ve dvou zápasech, doma s Mountfieldem (1:10) a minulou neděli na Slavii (1:11). Jestli se mladší dorostenci Hradce Králové odrazí k povedenější druhé čtvrtině ligy, můžete sledovat od 12 hodin v první hale, případně z pohodlí domova prostřednictvím našeho on-line přenosu.