Akademie ČH
čt 9.12.2010 | Martin Voltr

Mladší dorost si zahraje derby, junioři brání první příčku

Předposlední hokejový víkend roku v Hradci nabídne kromě zápasu A-týmu také bohatý výběr utkání mládeže. Starší dorost vstoupí dvěma domácími zápasy do druhé části extraligy, zatímco jeho mladší kolegové hostí v derby Pardubice. Junioři v souboji s Kolínem hájí postavení v čele ligové tabulky.

Starší dorost: Po první části na čele, teď v pozadí

První část extraligy zvládli hradečtí starší dorostenci na výbornou, když nečekaně ovládli skupinu Střed. Ani to pro ně ovšem neznamenalo, že by do druhé části vstupovali s tučným bodovým kontem. Z první fáze sezóny se jim totiž do té druhé přenášejí pouze vzájemné zápasy se zbývajícými týmy, které postoupily s nimi mezi lepší dvanáctku. A s nikým z trojice Pardubice, České Budějovice a Havlíčkův Brod se Hradečáci nemohou pochlubit kladnou bilancí - o poznání více se jim totiž dařilo na tabulkově slabší celky. Pojďme se podívat, jak tabulka skupiny A druhé části extraligy vypadá:

Hokejisty všech dvanácti celků čeká ještě 22 zápasů, s každým protivníkem si tak zahrají jednou doma a jednou venku. Navíc mají všichni zaručené minimálně dva zápasy v osmifinále play-off, kde je doplní nejlepší čtyři celky ze "spodní" skupiny - do té patřili Hradečtí loni. Ale nepředbíhejme.

První dva soupeři Východočechů nebudou vůbec ničím neznámým, naopak. S oběma již měli letos tu čest čtyřikrát. Jako první přijede na ČEZ Stadion Havlíčkův Brod. Ten proklouzl do nejlepší čtyřky na poslední chvíli a přesto je v horní polovině tabulky. Hradec s ním sehrál vždy vyrovnanou partii a celkově byl o něco horším celkem, konkrétně nasbíral 5 bodů z 12 možných; naposledy před dvěma týdny ukradl na Vysočině dva body za výhru 3:2 v nájezdech. V pátek půjde o důležitý vstup do druhé poloviny soutěže se startem v 16 hodin.

Také v sobotu nevystrčí svěřenci Miloše Říhy nos z města a počkají si na svého vyzyvatele. Tím budou České Budějovice. Jejich poslední utkání se datuje na minulý pátek a v něm hostili právě Hradec. Po šedesáti minutách svítil na kostce stav 3:4. Po čtyřech vzájemných kláních se oba týmy o porci 12 bodů rozdělili naprosto rovným dílem. Oba zápasy pod Bílou věží muselo rozhodnout až prodloužení, a tak buďme zvědavi, zda nás podobné drama čeká i v sobotu od 13:00.

Hradečtí mladíci mají v zádech šňůru pěti vítězných utkání, takže si ani jejich další souboje nenechte ujít. Pokud se však nebudete moci dostavit osobně, sledujte alespoň naše tradiční on-line přenosy.

7. kolo: Hradec Králové - České Budějovice 5:4 po prodloužení

Junioři: Náskok může být v tahu

Jak pracně si hradečtí junioři vybojovali pětibodový náskok na čele ligové skupiny Střed, tak v mžiku může být celý minulostí. Poslední víkend se jim totiž vůbec nevydařil, přestože měli k dispozici domácí prostředí. Soupeře sice nemůžeme nazvat nějakými ořezátky, i tak ale prohry s třetím Jabloncem (5:7) a čtvrtým Žďárem (4:5) musely hradeckou kabinou otřást. Druhý Kolín se rázem dotáhnul na rozdíl dvou bodů a určitě by chtěl i víc.

No a osud pátečního večera spojil právě Hradec a Kolín. Netřeba říkat, o co na ČEZ Stadionu půjde, ale přesto - pokud zanedbáme docela reálnou možnost remízy, bude buďto Hradec definitivně dostižen, nebo odskočí kupředu na čtyři body a dá zapomenout na poslední prohry. Zatím mu to na Kozlíky funguje, nejprve je doma porazil 8:6 a poté si vítězství 7:3 odvezl ze středních Čech. Asi nejdůležitější utkání podzimu startuje po zápase staršího dorostu, přesně v 19:30, a my Vám i z něj mimořádně přineseme textový on-line.

Nepříjemným soupeřům ale ještě nebude konec. V neděli zamíří Hradečtí do nepříliš oblíbených Benátek nad Jizerou. Letos je sice v obou případech porazili, ale v tom prvním museli otáčet nepříznivé skóre 0:3 a jistě nezapomněli ani na minulou sezónu, kdy byli naopak ve třech zápasech ze čtyř úspěšnější hokejisté od řeky Jizery. Hradečáky čeká poměrně brzké vstávání, zápas v Benátkách začíná už v 10:30.

S jejich vedením to je nahnuté. Stejně jako s objektivem Stanislava Součka po loňské baráži.

Mladší dorost: Střídavě oblačno

Dvě prohry, dvě výhry, dvě prohry, výhra. Tak vypadá momentální výsledková situace mladších dorostenců HC VCES. Poslední jmenovaný výsledek přišel v čerstvém čtvrtečním kole a zrodil se na ledě Havlíčkova Brodu. Hradečáci ovládli první třetinu poměrem 4:1 a mohlo se zdát, že si dojdou pro snadnou výhru. To byl ale omyl a ve třetí třetině bylo na světě skóre 5:5. Nicméně díky rozdílové brance čtyři minuty před koncem se nakonec mohlo v hradeckém autobuse slavit vítězství 6:5.

Zmiňovanou posloupnost výsledků by chtěli mladíci pod taktovou Petra Luštince doplnit o vítězství. A motivace jim rozhodně scházet nebude. V neděli totiž přijede do Hradce regionální rival z Pardubic. Perníkáři na tom byli před čtvrtečním kolem bodově stejně jako jejich soupeř, ale v zádech měli nepříjemnou sérii pěti proher. Jeden z jejich pěti letošních úspěchů přišel v 11. kole proti Hradci, kdy zaznamenali vítězství 4:2. V prvním vzájemném zápase ale odjeli od stadionu u řeky Orlice bez bodů - tehdy se domácí radovali z výhry 5:4. Na čí stranu se misky vah nakloní ve třetím souboji, to uvidíte od 12 hodin přimo v hradeckém stánku, případně klasicky na serveru onlajny.cz.