Rozhovory
čt 10.2.2011 | Martin Voltr

Trošku nervózní jsem byl, přiznává reprezentant Jaroslav Pavelka

Úvodní utkání reprezentačního turnaje v Hradci Králové sehráli domácí hráči proti týmu Finska a své diváky příliš nepotěšili, když prohráli 2:4. Zápas měl však velmi pikantní nádech pro jednu z brankářských opor české reprezentace Jaroslava Pavelku. Hradecký starší dorostenec dostal od trenérů Jiřího Šolce a Martina Hostáka důvěru a v prvním zápase si zachytal pod svými tribunami. Po zápase jsme vytáhlého mladíka požádali o rozhovor.

Představil ses v národním dresu před domácím publikem. Byl jsi nervózní?
Byl jsem na ten zápas připravený, i když tam možná trošku ta nervozita byla.

První gól Finů padnul po tvé rozehrávce za brankou, co se tam stalo?
Já jsem pozdě dostal instrukce od beků a snažil jsem se puk rozehrát po mantinelu. Bohužel tam byl hráč, který to dal před bránu, a byl z toho gól.

Ve dvojnásobné přesilovce Finska na začátku druhé třetiny jsi inkasoval další nešťastný gól, kdy tě překvapila střela z úhlu.
Osobně jsem čekal přihrávku, takže jsem šel pohybem na druhou tyč a on mi to zvednul nahoru na první tyčku.

V oslabení jste inkasovali celkem dvakrát. Máš jako brankář nějaké speciální pokyny na soupeřovu přesilovku?
Tam já nic takového nemám. Před zápasem jsme si řekli, abychom nebyli zbytečně vylučovaní. Bohužel se stal pravý opak a Finové to v přesilovkách rozhodli.

Kromě těch častých oslabení jste ale nehráli po taktické stránce špatně.
Myslím, že první dvě třetiny od nás nebyly nejlepší. Ale v té třetí to kluci nepoložili a i za stavu 1:4 se snažili bojovat a udělat něco s tím výsledkem.

Jaký byl tvůj pohled na protivníka Samu Perhonena, který je považován za evropskou brankářskou jedničku?
Samozřejmě jsem ho chtěl porazit, což se mi nepodařilo. Ale je to začátek turnaje a ještě se všechno může změnit. Já se o to budu snažit.

Jaké jsou vaše vyhlídky na zápas se Spojenými státy? Víš už, kdo bude chytat?
Ještě nevíme, to se asi dozvíme ve čtvrtek na tréninku. Máme volno, tak si trochu pročistíme hlavy.