Aktuální zprávy z klubu
so 11.2.2012 | Lukáš Souček

Turnaj U17 se blíží ke konci, Češi budou bojovat o druhou příčku

Před posledním dvojzápasem je již jistý vítěz turnaje, kterým se stala reprezentace Švédska. Seveřané si dokázali poradit jak s Ruskem, tak i včera s domácím týmem. Další tři účastníci turnaje však mají stále svá konečná umístění ve hvězdách. Finsko, Česko a Rusko může skončit jak na druhé, tak i na jistě nelichotivé poslední pozici.

15:00 - Švédsko vs. Finsko

Švédský výběr není vítězem turnaje pro nic za nic. Rychlé kombinační akce, svižný přechod středního pásma a hlavně fantastické přesilové hry, to jsou hlavní atributy hry Seveřanů. Včera se o tom přesvědčila i domácí reprezentace, která Švédsku podlehla 1:4, když zejména první třetina (0:3) byla demonstrací švédské převahy a dominance.

Reprezentace Finska si v pátek vyzkoušela jaké to je, když se spustí ruská mašina. Reprezentanti země tisíce jezer sice vedli 1:0 po první třetině, ale co se dělo ve druhé a třetí třetině na ledové ploše se nedá popsat jinak, než kolotoč. Finsko jen díky vynikajícímu výkonu brankáře Lankinena prohrálo pouze 1:3. Na důkaz převahy Rusů použiji počet střel, který byl 25:42 a to se v předchozích třech zápasech turnaje nestalo, aby jeden z týmů měl takovou převahu.

18:30 - Česká republika vs. Rusko

České fanoušky bude jistě mnohem více zajímat večerní duel, ve kterém Češi vyzvou k souboji o druhou příčku Rusko. Česká reprezentace v prvním utkání turnaje vybojovala bod s finským výběrem a nutno podotknout, že svěřenci Luďka Bukače neměli daleko k tomu, aby první duel vyhráli.

Ve druhém střetnutí Češi zaváhali v úvodní třetině se Švédy, kdy v rozmezí dvou minut inkasovali tři branky. Tato branková smršť už jistého vítěze turnaje určila průběh celého zápasu. Češi ve druhé třetině měli velkou střeleckou převahu, ale zklamala je koncovka.

Soupeřem českého týmu bude Rusko, které vstoupilo do turnaje utkáním se Švédy. V zatím nejkvalitnějším utkání turnaje Rusové sahali po třech bodech, ale nakonec podlehli svému soupeři 3:4. Velké zklamání ruského celku nakonec po závěrečném hvizdu vyvrcholilo hromadnou šarvátkou obou reprezentací. Druhý den Rusko narazilo na druhého severského soupeře - Finsko. Nepříznivý vývoj zápasu tentokrát Rusové dokázali otočit a zvítězili 3:1