Preview k zápasu
pá 11.2.2011 | Tomáš Božek

Ukončí Hradec předkolo play-off v Třebíči?

Třetími zápasy bude v sobotu pokračovat předkolo play–off první hokejové ligy. Hradec do něho vstoupil velmi úspěšně, když oba domácí zápasy vyhrál a vede tak v sérii hrané na tři vítězné zápasy 2:0. Hradečtí hokejisté tak mají dva "mečboly" a už v sobotu mohou v Třebíči rozhodnout o svém postupu do čtvrtfinále.

Úvodní dvě střetnutí

První zápas předkola se hrál ve středu a do vedení se jako první dostali hosté z Třebíče. Hradci se však podařilo bleskově vyrovnat Martinem Záhorovským. Do vedení se domácí dostali ve druhé třetině zásluhou Víta Budínského a když ve třetí třetině Miloslav Čermák zvýšil na 3:1, bylo rozhodnuto – Hradec první zápas vyhrál a ujal se v sérii vedení 1:0.

Druhý zápas se hrál ve čtvrtek a i tentokrát se jako první prosadili Třebíčští. Stejně jako předchozí den, tak i tentokrát domácí rychle vyrovnali a opět byl střelcem Martin Záhorovský. O chvíli později šel Hradec díky Moskalovi do vedení, ale hosté zásluhou Davida Vítka vyrovnali. O výsledku se tak rozhodlo ve třetí třetině, kdy Hradec nasázel svému soupeři tři branky - dvě dal Jan Hruška a jednu Miloslav Čermák - a rozhodl tak o svém vítězství.

Další série předkola

Předkolo bude pokračovat i ve zbylých třech sériích. Kadaňští hokejisté doma přivítají Rebely z Havlíčkova Brodu, kteří oba domácí zápasy vyhráli (4:3 po prodloužení a 2:0). Havlíčkovu Brodu tak chybí jediné vítězství k postupu.

Další série jsou zatím vyrovnané – Znojemští Orli hrají s Benátkami nad Jizerou 1:1 na zápasy, když první duel vyhráli hosté z Benátek 3:1 a ve druhém bylo úspěšnější Znojmo, které vyhrálo 2:1 po prodloužení. V poslední dvojici hrají proti sobě Beroun a Vrchlabí a i tam je stav 1:1. V prvním zápase Beroun doma podlehl Vrchlabí 0:4 a ve druhém zvítězil 3:2.

Sobotní utkání začíná v 17.30 a fanclub hradeckých hokejistů na tento zápas pořádá autobusový výjezd. V autobuse jsou ještě volná místa, přihlásit se můžete na tel.čísle 602 791 904. Pro ostatní, kteří do Třebíče nepojedou bude jako vždy připraven textový on-line přenos na www.onlajny.cz.