Děkujeme za podporu! Aukce dresů
Uplynulá sezóna? Nejzajímavější, ale také nejnáročnější, tvrdí Aleš Kmoníček

Uplynulá sezóna? Nejzajímavější, ale také nejnáročnější, tvrdí Aleš Kmoníček

15.4.2017 | Lukáš Štěrovský, Jan Vavřina

Jeden extraligový ročník skončil, ale volno pro členy hradeckého hokejového klubu momentálně nepřipadá v úvahu. Právě teď totiž nastává důležité období, ve kterém se formují základy týmu pro nadcházející sezónu, probíhají jednání s hráči, členy realizačního týmu i ostatními kluby. Generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček prozrazuje, kterým směrem by se ročník 2017/18 mohl ubírat.

V těchto dnech tvoříte základ týmu na příští sezónu. V jaké fázi momentálně jste?
Samozřejmě intenzivně jednáme, máme něco podepsaného, něco je těsně před podpisem. Ale z důvodů, které jsou myslím všem známé, do prvního května nic nezveřejníme. Fanoušci se tak mají ještě dva týdny na co těšit.

Obecně jde o jaké hráče?
Určitě by to měli být hokejisté, kteří by měli především posílit mančaft na pozicích, které nás dle našeho názoru v sezóně pálily. To je hlavně centr, kterého sháníme už asi dva roky. Vzhledem k tomu, že s Andrisem Džerinšem jednáme a spolupráce ještě prodloužena není, tak potřeba mít centra je o to větší.

To ale asi nebude jediná pozice, kde vás tlačí bota, že?
Sháníme také velmi kvalitní křídlo, protože jsme se nedomluvili s Rastym Dejem a zatím ani s Rudou Červeným. Tyto dva hráče budeme muset nahradit. Pak bychom chtěli ještě nějaké „dělníky“. Máme zacíleno na dva hráče, kteří by měli odvádět černou práci. Letos jsme angažovali hokejisty, co občas umějí přitvrdit a pracují pro tým, v tom jsme kráčeli správným směrem. V neposlední řadě jsme se nedomluvili s Jakem Newtonem, takže sháníme obránce. Defenzívu ale chceme vyztužit, takže hledáme minimálně dva beky. Je možné, že na poslední chvíli budeme evidovat zájem o hráče pod smlouvou a možná, kdyby se nám podařilo kvalitně posílit obranu, tak někoho pustíme.

Hradec je dobrá hokejová adresa

Jaké má Mountfield HK jméno mezi hráči? Slyší na nabídku Hradce?
Jak fungujeme nějakou dobu a letos jsme udělali úspěch, tak jméno Hradce v hokejových kruzích je dobré a hráči nemají problém s námi jednat. Takže si myslím, že jsme dobrá adresa. Jsou ale i jiné, které jsou lukrativnější na peníze, i když třeba ne na žití. Střetáváme se s tím, že někdo chce víc sem, protože je spjatý s okolím, někoho zajímá vyloženě to, že jsme ambiciózní mančaft. Je to taková všehochuť.

A co zahraniční hokejisté? I s nimi jednáte?
Tady je trochu problém s tím, že na kvalitní hráče ze zahraničí je brzo, co se podpisů kontraktů týče. Oni nejsou zvyklí podepisovat v dubnu, čekají na Evropu a co dalšího se jim otevře. V tuto chvíli máme vyhlédnutého jednoho cizince, co hrál v Evropě. Není to vyloženě zámořský hráč. Cizinci přijdou spíš v druhé vlně, případně máme ještě možnost počkat do léta a získat někoho tak, jako se to letos povedlo s Alexem Picardem nebo Jakem Newtonem.

Patrik Rybár? Nevím, co by se muselo stát, aby odešel

Jak to vypadá v brankovišti? Existuje třeba možnost, že by Patrik Rybár po úspěšném roce v Hradci odešel?
Ne. Chceme a teď už i víme, že na něm můžeme postavit naši hru. Nevím, co by se muselo stát, aby odešel.

A situace kolem Ondřeje Kacetla vypadá jak?
Myslím, že se téma Ondřej Kacetl probíralo dlouho. Chceme mu vyjít vstříc a jeho agent mu hledá angažmá někde, kde bude chytat pravidelně, protože Ondra je dobrý gólman a měl by určitě chytat. V Hradci ale teď sám vidí, že výkony je jednička Patrik Rybár, takže počítáme s odchodem Ondry Kacetla. Chceme doplnit brankářskou dvojici, aby to byla trojice, proto sháníme i gólmana.

Je ve vašem hledáčku například Dominik Frodl, brankáře Slavie, se kterou spolupracujete?
Je to jedna z možností, Dominik tu dokonce v rámci „B-mužstva“ připraveného zaskočit v play off trénoval. Akorát má stále platný kontrakt na Slavii, což respektujeme. Musím ale říct, že dosavadní jednání se Slavií probíhají korektně a velmi dobře, takže si dokážu představit, že se dohodneme i na tomhle.

Realizační tým bude pokračovat v nezměněném složení

Bude nadále fungovat i spolupráce s Litoměřicemi?
S Litoměřicemi jsme předběžně domluveni na tom, že spolupracovat chceme. S ohledem na to, že se z první ligy nebude sestupovat, existuje snaha svazu o vytvoření dvou center pro mladé hokejisty, kteří jsou v širším reprezentačním výběru do dvaceti let tak, aby byli spolu, měli pořádný dril a hráli první ligu. Je to prvotní nápad, který se rozvíjí, a myslím, že Litoměřice mají zájem být tím klubem, který by takto spolupracoval se svazem. Každopádně jsme domluvení, že spolupracovat můžeme. Je ale otázka, jaké hráče a kolik jich tam budeme mít. Nepůjdeme už cestou jako vloni, kdy jsme tam měli a platili deset dvanáct hokejistů. To si finančně nemůžeme dovolit. Nehledě na to, že pokud budeme chtít posílit náš extraligový tým, tak nás to bude stát dost peněz. Finance tedy trochu přesuneme tímto směrem. V každém případě budeme chtít zapojovat mladé hráče a nechávat je dle možností ohrávat v nižších soutěžích.

Už jste se vyjádřil k možným změnám na hráčském poli. Jak to vypadá s realizačním týmem?
Představenstvo odsouhlasilo, že realizační tým bude pokračovat v nezměněném složení, a za to jsem strašně rád. To znamená, že budu dotahovat smlouvy zbývajícím asistentům, ať je to Michal Tvrdík, který funguje i na pozici asistenta trenéra a video-kouče, a Tomáš Martinec. Realizační tým by se tedy neměl měnit, a to včetně kustodů a masérů, kterým budu také chtít prodloužit v nejbližší době smlouvy. Chuť spolupracovat je vzájemná.

Platí to i pro kondičního trenéra Mariána Vodu?
Ano, Marián má smlouvu. Jsme dohodnuti, že bychom se mohli případně pobavit o jejím ukončení, pokud by mu přišla nějaká zajímavá nabídka ze zahraničí. Zatím je ale pod smlouvou. Co bude dál, ukážou následující dny.

Akcionáři jednají o prodloužení spolupráce na dalších 6 let

Jak to vypadá s FORTUNA arénou? Dočká se letos rekonstrukce, rozšíření...?
Budeme se opět snažit domluvit s městem na nějakých změnách. Bohužel teď chceme už jen změny, které jsou poměrně zásadní, a to je rozšíření zázemí zimního stadionu, na které si právem pořád stěžujeme. Jsme klub, který se rozrůstá nejen díky dobré práci s mládeží, a už je to tady absolutně nevyhovující. Určitě budeme chtít, aby s námi město našlo společnou řeč a abychom nějaké peníze na rekonstrukci a rozšíření zázemí, které potřebujeme velmi nutně, našli.

Když jste zmínil město, to prý obdrželo od Mountfieldu a.s. oficiální návrh na prodloužení spolupráce.
Majitelé Mountfieldu a.s. poslali oficiální dopis na město, kde kromě jiného navrhují, že by rádi prodloužili akcionářskou dohodu o šest let. Doufám a myslím si, že spokojenost tady musí být. Předpokládám, že by to město mělo odsouhlasit, takže bychom se měli dohodnout na prodloužení. Ale nechci za něj mluvit. Je to ve fázi, že je řada na něm, aby se vyjádřilo k oficiální obdržené nabídce.

Obsahovala by nová smlouva oproti té stávající, která platí ještě dva roky, nějaké zásadní změny?
Hovoří se akorát o změnách, které vyvstaly s tím, že tady nějakou dobu fungujeme. Změnilo se to, že pod sebou máme celý klub, dřív jsme ještě museli financovat i Královské lvy. Vyvíjí se i rozpočet, takže na to by měla nová dohoda také myslet. Stávající smlouva končí za dva roky a Mountfield a.s. jasně ukázal, že má zájem v Hradci setrvat na další období.

Partneři nám spíše přibývají. Máme jim co nabídnout

Jaký je o lední hokej v Hradci Králové zájem ze strany sponzorů a partnerů klubu?
Víme, že partneři nám neubývají, ale spíše přibývají. Pokud se zaměříme na partnery v kraji, kde máme určité rezervy, na kterých chceme zapracovat, tak se domnívám, že seženeme další partnery. Máme jim co nabídnout. To, co jsme dokázali, je mezi nimi vnímáno pozitivně.

Už je naše! 😊

Příspěvek sdílený Mountfield HK (@mountfieldhk),

A vy sám sezónu hodnotíte kladně? Například Jaroslav Bednář se bezprostředně po posledním utkání vyjádřil ve smyslu, že je to zklamání.
Za sebe si myslím, že to v žádném případě neúspěch nebyl. Jarda to řekl sportovně, že to je neúspěch. Také jsem samozřejmě chtěl jít do finále, ale dopadlo to, jak to dopadlo. Teď už mě zajímá jen to, že jsme byli třetí. Myslím si, že je to jednoznačný úspěch.

A co prezident klubu Miroslav Schön? Také hodnotí letošní ročník pozitivně?
Prezident to také považuje za úspěšnou sezónu a byl spokojený. Myslím si, že spokojenost je na místě. Ale on i já vidíme, že máme stále co zlepšovat.

Naše účast na letošním Spengler Cupu je stále ve hře

Jak moc náročný pro vás byl celý ročník s ohledem na množství „vedlejších“ akcí, jako byl Mountfield Cup či Spengler Cup?
Náročnější byl, protože se nám postupně měnily cíle. Tím pádem došlo k posílení mužstva. Dali jsme tak najevo, že nás jen postup mezi nejlepší osmičku neuspokojí. Byla to nejzajímavější dosavadní sezóna, na druhou stranu byla ale také nejnáročnější jak na práci, tak i na tlak, který logicky kvůli tomu, že rostly cíle, byl vyvíjen na nás i na hráče.

Účast na Spengler Cupu je ve hře i pro nadcházející sezónu?
Podle slov prezidenta klubu ve hře stále je. Zástupce Davosu nás sledují a dokonce myslím, že prezident klubu říkal, že by měl mít schůzku s prezidentem Davosu. Takže podle mého nějakým způsobem stále je naděje, že bychom i letos hráli Spengler Cup. To je samozřejmě přání prezidenta i naše. Byl to výborný turnaj a zkušenost, prostě něco neopakovatelného.

Najdete si při takovém množství práce čas i na odpočinek?
Musím říct, že týden už nevím, co mám dělat dřív, na stadionu jsem od rána do večera. Ale čas si určitě udělám a příští týden tu nebudu, jen na telefonu a v nutných případech i na počítači. Je potřeba i odpočívat. Ale do května, než zkompletujeme kádr podle našich představ, je práce strašně moc…

 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice