Aktuální zprávy z klubu
ne 7.8.2016 | Lenka Jonešová

V neděli o zlato! Mountfield poměří síly s Dynamem, Omsk vyzve soka z Ufy

Sobotní klání toho nabídla opravdu hodně – 12 branek v zápase Ufy proti Pardubicím (7:5) nebo skvělý obrat Mountfieldu z 0:2 na 3:2 proti Omsku. Druhý den Mountfield Cupu už je ale historií. První ročník jde totiž do finále, v neděli se každý z celků představí naposledy, a opět bude o co stát. Ve 13:00 startuje souboj ruských týmů a v 18:00 vypukne zlatý hřeb – východočeské derby, ve kterém půjde o celkové vítězství na turnaji.

Jaroslav Pavelka: Beru to s pokorou a snažím se být svůj

Poprvé se představil před domácím publikem. Na svou šanci v A-týmu si musel Jaroslav Pavelka počkat, v sobotním utkání Mountfield Cupu se ale dočkal. Předvedl spolehlivý výkon a svůj tým dotáhl k vítězství 3:2 po prodloužení, ačkoli tomu ještě po druhé dvacetiminutovce nic nenasvědčovalo. „V kabině jsme si k tomu něco řekli, ale ani za výsledku 0:2 to určitě nikdo nepoložil. Dali jsme do zápasu všechno a naštěstí se nám podařil otočit, “ komentuje utkání dvaadvacetiletý brankář.

Jak se na premiérový zápas na domácí půdě, navíc proti celku KHL, připravoval? „Těšil jsem se na to. Ve čtvrtek mi bylo oznámeno, že budu chytat, takže jsem to věděl trošku dopředu a mohl se připravit. V pátek jsem dostal volno a byl se na Omsk podívat, “ popisuje přípravu na souboj s ruským celkem.

Za Mountfield nastoupil ke dvěma utkáním už v roce 2014, na ledě FORTUNA arény to ale v sobotu bylo vůbec poprvé. A rovnou v prestižním utkání s houževnatým Avangardem. Jak šanci v takovém zápase vnímá sám mladý gólman? „Beru to s pokorou a snažím se být svůj. To, že jsme vyhráli, mě potěšilo, ale je to jenom jeden zápas. Musím takové výkony, jako jsem podal s Omskem, podávat po celou dobu.“

Ve třetí třetině se Hradečtí nadechli k velkému zvratu, když se dvěma góly dotáhli na ruského soupeře. Mohlo po druhé periodě ze strany ruského celku dojít k uspokojení? „Trošku se mi z brány zdálo, že už hráli takový v klidu hokej a snažili se držet stav 2:0,“ přemítá gólman se zkušenostmi z kanadské OHL.

Následné prodloužení nakonec rychle ukončil dělovkou od modré čáry Blaž Gregorc a na hradecké střídačce se mohli začít radovat. I díky Pavelkovi. „Chtěl bych poděkovat klukům, kteří sehráli výborný zápas. Hodně mi pomohli a na to, že to byl druhý zápas ve dvou dnech, si myslím, že jsme to odehráli dobře, “ dodává závěrem Jaroslav Pavelka.

Sobota ve znamení dvou atraktivních duelů

Kdo v sobotu dorazil do FORTUNA arény na obě dvě utkání, rozhodně nepochybil. Již od 14:30 mohli fanoušci sledovat kvalitní utkání Pardubic s ruským celkem Salavat Julajev Ufa. Pardubicím se skvěle vydařil nástup, kterým svého soka viditelně zaskočili. Po první dvacetiminutovce totiž vedly 2:0. Do druhé třetiny ale jako by nastoupil zcela jiný tým.

Hráčům Dynama se nedařilo a během devatenácti minut inkasovali sedm branek! Na konci druhé třetiny byl stav utkání strašidelných 7:3. V závěrečné periodě ještě pardubické mužstvo ukázalo, že se s ním musí počítat, když vrátil Dynamo do hry Rolinek se Schausem. Náskok Ufy už ale více stáhnout nedokázali a Salavat Julajev tak zvítězil 7:5.

Pklub Z V Vp Pp P VB : IB B RB
1. Mountfield HK 2 1 1 0 0 6 : 3 5 +3
2. Salavat Julajev Ufa 2 1 0 0 1 8 : 8 3 0
3. HC Dynamo Pardubice 2 0 1 0 1 8 : 9 2 -1
4. Avangard Omsk 2 0 0 2 0 4 : 6 2 -2

Utkání Mountfieldu s Omskem se vyvíjelo v podobném stylu. Omsk si v prvních dvou třetinách vypracoval dvougólový náskok, který však, jak se později ukázalo, na výhru nestačil. Hradečtí totiž ve třetí dvacetiminutovce zaveleli ke srovnání, které dotáhli do zdárného konce. Především zásluhou členů první letky nejprve vyrovnali na 2:2, trefili se Bednář s Džerinšem, a drama bylo na světě. Když ani šedesát minut hry nerozhodlo o vítězi, dospěl zápas do prodloužení, ve kterém ukončil utkání vítězným přesilovkovým gólem na 3:2 Blaž Gregorc, jenž dělovkou vymetl pavučiny růžku Kostinovy svatyně.

Finále Mountfield Cupu je tu! Nabídne hned dvě derby!

Nedělní finále bez debat nabídne podívanou, jak se patří. Již od 13:00 se odehraje velké ruské derby, kdy na sebe narazí dva odvěcí rivalové – Salavat Julajev Ufa a Avangard Omsk. Kluby s dlouholetou tradicí, prestižním jménem a nabitou soupiskou. Tohle bude stát za to!

Od 18:00 budete moci být svědky dalšího velkého zápasu. Zápasu s velkým Z. Utkání Hradce Králové s Pardubicemi se tentokrát neponese pouze ve znamení derby. Domácí celek totiž bude na svém ledě, před vlastními fanoušky, hrát o premiérové prvenství na celém turnaji. Co víc si může hradecký fanoušek přát? Tak dorazte do FORTUNA arény a pomozte hradeckým hokejistům na cestě za zlatem!

Vstupenky na obě utkání jsou k dispozici na pokladnách FORTUNA arény v neděli od 11:00.