út 19.3.2024 | Dominik Jarka

Junioři slaví záchranu! Hrozbě unikli výhrou proti Olomouci

Juniorka hradeckého Mountfieldu bude působit v DHL extralize juniorů i v příští sezóně! Hradečtí junioři se definitivně vyhnuli hrozbě sestupu výhrou 4:2 proti Olomouci, což jim zajistilo sedmibodový náskok na poslední Přerov. Lvi dlouho hráli s Hanáky vyrovnanou partii, rozhodující brankou ve třetí třetině zlomil utkání Jaroslav Prášek. Dva zápasy před koncem skupiny o udržení tak svěřenci Martina Vágnera mají jistotu udržení nejvyšší juniorské soutěže, v posledních duelech se střetnou s Motorem a znovu s Olomoucí.

Vojtěch Mrázek 60 30 2 28 93,33 0 0

Soupeř měl lepší vstup do zápasu, nám naopak chvilku trvalo, než jsme se rozkoukali. Zbytek první třetiny jsme ale odehráli velmi slušně a trochu jsme to převážili na naši stranu. Ve druhé třetině jsme je zbytečnými fauly pustili do hry. Využili přesilovku pět na tři a dostali se zpátky do zápasu. My jsme se z toho malinko rozklepali, ve třetí třetině už to bylo ale na vůli a na krev. Z naší strany to byl dobrý kolektivní výkon, sice trochu nervózní, ale dokázali jsme to ubránit do konce. Odvezli jsme tři body a jistotu udržení soutěže pro příští sezónu, což je pro nás zlaté.