ne 1.9.2013 | Martin Voltr

Konečně výhra! Hradec udělil Hamburku lekci z produktivity

Čtyři porážky v řadě jsou zapomenuty, hokejisté Mountfieldu HK po odmlce slaví vítězství! Na ledě severoněmeckého Hamburku tentokrát k výborné defenzivní hře přidali i vysokou úspěšnost v zakončení a když v prvních dvou třetinách vstřelili po dvou gólech, byli už se velmi blízko vytouženým třem bodům. Domácí Freezers sice v závěru ještě duel zdramatizovali, ale účet zápasu uzavřel svou druhou trefou Lukáš Květoň a Východočeši si na cestu domů přibalili sladké vítězství 5:2. Hamburk je přitom více než dvojnásobně přestřílel!

Východočeši s góly dlouho nečekali

Mountfield věděl, že ho lehký zápas v žádném případě nečeká. Hamburk totiž v pátek zdolal Salcburk o pět gólů a na něco podobného určitě pomýšlel i v druhém zápase víkendu. Hradečtí ho však velmi rychle zpražili! Už v sedmé minutě dostali puk poprvé do brány, nicméně pro zásah vysokou holí nemohl platit. Pár chvil nato ale už Jakub Suja mířil do černého podle všech pravidel – 0:1! Bylo to teprve podruhé v soutěži, kdy Východočeši vedli, v prvním případě na ledě Plzně přitom dotáhli utkání k přesvědčivé výhře.

Domácí hokejisty nakopla přesilová hra, krátce po jejím skončení nevyužil velou šanci na srovnání stavu Ralf Rinke. Také protějšek hradeckého Pavla Kantora Jonas Langmann se ale musel činit. Ještě před sirénou však lovil puk ze své sítě podruhé! Tentokrát za jeho záda mířil Jakub Marek – 0:2.

Hamburk se trápil, hradecký náskok narůstal

Zatímco v předchozích zápasech se Hradci nedařilo úspěšně bránit oslabení, tentokrát přesilovkovou zbraň alespoň jednou otočil proti svému sokovi. Když za katr před polovinou utkání usedl Edjepalm, těsně před koncem početní výhody propálil Lukáš Květoň vše před sebou – 0:3.

Ani to však namlsaným svěřencům dua Draisatl – Kučera nestačilo. Domácí Freezers se v koncovce trápili podobným způsobem jako Mountfield až do pátečního střetnutí v Berlíně, a tak branky padaly pouze do svatyně Langmanna! Jakmile se do individuálního průniku prohnal Jakub Langhammer, nedal svému protivníkovi šanci a po druhé třetině už platilo skóre 0:4.

Drama trvalo jen pár vteřin

Za tohoto stavu bylo pro Hamburk velice těžké vracet se do utkání. Diváky zaujala v úvodu třetí třetiny pěstní potyčka mezi Jakubem Sujou a Duvie Westcottem, za kterou si oba kohouti vysloužili dvojnásobný menší trest. Na tom nejdůležitějším, a sice vysokém vedení hradeckých hokejistů, se však dlouho nic neměnilo.

Hokej se ale hraje šedesát minut a Freezers se přece jen dočkali dramatizace utkání. V čase 53:47 našel dánský reprezentant Morten Madsen poprvé recept na skvělého Pavla Kantora a za minutu na něj navázal jeho spoluhráč Julian Jacobsen. Hradečtí tak zase museli zapnout své motory, aby jim náskok neprotekl mezi prsty – 2:4!

Nutno ovšem říci, že se jim to podařilo dokonale. Pouhých 19 sekund jim totiž stačilo na odpověď, která už zápas definitivně ukončila! Lukáš Květoň, který už tou dobou měl na kontě gól a dvě asistence, přidal ke svému zápisu ještě jednu trefu na konečných 2:5. Hradecký útočník společně s brankářem Kantorem se tak největší měrou podepsali pod vítězství, které může do hradecké kabiny vrátit pohodu i sebevědomí pro zbývající dva duely European Trophy.

Peter Draisaitl (Mountfield HK):
Těší mě, že jsme byli schopni navázat na dobrý výkon z Berlína. Samozřejmě s tím rozdílem, že jsme tentokrát dali góly, které jsou potřeba k vítězství proti tak silnému týmu, jako je Hamburk. Efektivitu v zakončení řešíme dlouhodobě, pořád hledáme řešení, jak vyhrávat zápasy. Teď se rozejdeme na dva dny, abychom trochu zregenerovali, a zápasy proti Salcburku už použijeme jako přípravu na první kolo extraligy na Spartě.