ne 26.10.2014 | Jan Vavřina

Mladší dorost se veze na vítězné vlně. Tentokrát porazil těsně Kometu

Hradečtí mladší dorostenci i nadále válí! Z posledních deseti zápasů ztratili body jen jednou, navíc hořkost porážky nepoznali už pět duelů. Naposledy sehráli vyrovnané utkání na ledě brněnské Komety, odkud si díky obratu ve druhé třetině přivezli všechny body za výhru 3:2. Logicky tak zůstávají i nadále v čele tabulky, kde mají na druhé Pardubice náskok čtyř bodů.

Jan Konečný (HC Kometa Brno):
První třetina nebyla z naší strany špatná, ale nástup do druhé se nám nepovedl. Polevili jsme a nešly nám ani přesilové hry. Měli jsme špatné zakončení, soupeř nás přestřílel. Dá se říct, že naše individuální chyby rozhodly zápas. Dostali jsme branku v přesilové hře, soupeř byl výborný, zápas měl velký náboj. Chybělo nám trošku více nasazení, srdíčka. Musíme odstranit chyby. Hradec potvrdil, že dostává málo branek. Je škoda, že jsme nedokázali navázat na kontaktní gól.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
S výsledkem odjíždíme maximálně spokojeni, protože z Brna se body moc často nevozí. Myslím, že se hrál velmi dobrý hokej. Domácí byli lepší v první třetině, my jsme hráli výborně ve druhé. Ve třetí části se nám podařilo odskočit na 3:1 krásným gólem ve vlastním oslabení a v tu chvíli jsme byli lepším týmem, který si šel za vítězstvím. Bohužel jsme pak začali vymýšlet a domácí nás za to potrestali gólem. Na konci zápasu jsme se i kvůli zbytečným vyloučením dostali pod tlak, ale obětavostí a bojovností jsme se štěstím už vítězství ubránili.