ne 30.11.2014 | Lukáš Štěrovský

Mladší dorost zvládl i druhé nadstavbové utkání, doma porazil Chomutov!

Druhý zápas nadstavbové části ELIOD extraligy mladšího dorostu připadl na první adventní neděli. Do Hradce zavítali Piráti z Chomutova, kteří v předchozím kole, stejně jako Hradečtí, uspěli v Praze. Na Lvy si však i díky dvěma gólům kapitána Štohanzla a dobrému výkonu brankáře Vomáčky nepřišli, a přestože nepodali zlý výkon, na Hradec je potřeba předvést mnohem víc. Vždyť nenašel přemožitele už třináct zápasů.

Dvojblok přesilových her načal skóre zápasu

Hráči obou mužstev se do úvodní třetiny pustili s vervou, což mělo za následek vysoké tempo hned od prvních vteřin. Již po necelých dvou minutách mohl domácí dostat do vedení Havelec, který se prokličkoval do takřka samostatného úniku, ale atakován hostujícími obránci nedokázal Pavláta v bráně Chomutova překonat.

Chomutov i Hradec hrály vyrovnanou partii, a to až do osmé minuty první třetiny. V ní byla Lvům dána nejprve jedna přesilová hra, kterou nevyužili, tu další už ale propadnout nenechali. Jakub Muška zvládl po kombinaci s Gasparem a Jiráskem prostřelit gólmana Pirátů, čímž otevřel skóre zápasu.

Hostům inkasovaná branka na psychice nepřidala, domácí byli od té doby lepším týmem, což se jim ale – i přes množství šancí – nedařilo potvrdit gólem. Ten přece jen nakonec přidali, když v poslední vteřině první periody Jaroslav Dvořák spíše zkusmo vystřelil od modré čáry, a kotouč k překvapení všech skončil v síti. Rozhodčí se chvíli radili, zda-li se tak stalo před uplynutím časového limitu. Nakonec usoudili, že ano – 2:0.

Hradec ubránil dvojnásobné oslabení, vzápětí inkasoval

Druhá třetina nabídla zpočátku lepší hru Hradce, tu ale brzy po jejím začátku rozdrolila série vyloučení na obou stranách. V půli třetiny to byli domácí, kdo se příliš nechal unést, a to jim vyneslo „odměnu“ v podobě dvojnásobného oslabení, které sice ubránili, avšak vzápětí inkasovali, když se od modré čáry trefil nahozením do spodní části branky Richard Záruba – 2:1.

Piráti od té doby působili nejnebezpečněji za celý zápas, Vomáčku se jim ale znova překvapit nepodařilo. Zato Pavlát se musel ohánět, když čelil hned několika individuálním akcím Hradeckých v těsném sledu za sebou. Jirásek ani Štohanzl se ale z bezprostřední blízkosti neprosadili, a tak se skóre do konce druhé části nezměnilo.

Ve třetí třetině domácí pojistili výsledek dvěma góly

Hned po několika vteřinách hry mohl opět na rozdíl dvou gólů navýšit skóre Martin Štohanzl, ale jeho pokus skončil jen na tyči. Za další tři minuty už se ale prosadil. Z mezikruží zamířil přesně na Pavlátovo rameno a bylo to 3:1.

Tím definitivně zlomil odpor Pirátů. Ti se sice snažili o korekci skóre, ale s tím, jak zbývalo méně a méně času, bylo stále těžší najít cestu před oba brankáře. A byli to domácí, kdo v této disciplíně vynikal více, a to i ve druhé polovině poslední části, kterou opět rozkouskovalo několik vyloučení. Při jednom z nich, v době, kdy domácí hráli v početní nevýhodě, dokonce Martin Štohanzl ujel obráncům Chomutova a na několikátý pokus propasíroval puk skrze brankáře hostí, čímž uzavřel stav utkání na konečných 4:1.

Hradečtí mladší dorostenci se tak nadále vezou na vítězné vlně, vyhráli třináctý zápas v řadě, z toho druhý v nadstavbě.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Věděli jsme, že Chomutov má výborný tým. Ne náhodou doposud ani jednou neprohrál na venkovním hřišti. Myslím, že to byl vyrovnaný zápas, který se musel líbit. Řekl bych takový play-off zápas. Jsem rád, že se nám momentálně daří přenést si některé věci z tréninku do zápasu. Věřím, že nás výhry motivují k ještě většímu úsilí a pracovitosti v tréninku.

Radek Šíp (Piráti Chomutov):
Pro nás byl zápas dobrá zkušenost, nevěděli jsme, jak Hradec hraje. Myslím si, že to byl celkem vyrovnaný zápas, kdy Hradec rozhodl svou produktivitou a agresivnějším přístupem. Snažili jsme se, měli jsme své šance, které jsme bohužel neproměnili. Domácí si zasloužili vyhrát, ale když zlepšíme naši zodpovědnost v soubojích, tak příští utkání může být úplně jiné a můžeme zvítězit.