čt 26.1.2012 | Martin Voltr

Není ranky, není branky. Mladší dorost podlehl Brodu i na třetí pokus

Pouze se dvěma týmy ještě mladší dorostenci v probíhající sezóně nebodovali – s prvním Libercem a paradoxně také s předposledním Havlíčkovým Brodem. Ten přijel pod Bílou věž ke třetímu vzájemnému souboji v plné síle s cílem obrat mladý hradecký tým o body. A cíl to byl úspěšný, neboť Hradečtí se behěm celého utkání prakticky nedostali do gólové šance. Čtyři branky, byť poměrně šťastné, tak Rebelům bohatě stačily k vítězství.

První třetina poslala Rebely do vedení

Lepším startem do utkání se prezentovali hosté, které však brzy srazilo vyloučení za hru v šesti. V přesilovce pak měli Hradečtí dobrou šanci, ovšem brankář Vaněček se stačil rychle přesunout proti přečíslení a střele Tomáše Zahradníka.

To první faul na straně domácích už k úvodní brance vedl. Havlíčkův Brod sice nejprve dostal puk do sítě až po odpískání, ale právě když se vyloučený Hradečák vracel na led, dosáhli hosté už regulérní branky. Matias Mäki sklepnul Mendlovo nahození na hůl Tomáše Nguyena, před nímž zívala už jen prázdná klec – 0:1.

Rebelové navýšili své vedení v 16. minutě. Po chybě hradeckého obránce dostal kotouč Radim Zohorna a protože brankáře Martina Choura zboural jeho protihráč a hradecký brankář se nestačil zvednout, Zohorna bez potíží zamířil do volného koutu brány – 0:2.

Hradec vystřídal brankáře

Domácí se proti fyzicky vyspělejšímu týmu soupeře vůbec neprosazovali. V začínající druhé třetině měli náznak šance v oslabení, jenže v přečíslení si přihráli nepřesně a o pár minut později už mířil do černého zase soupeř. Martin Chour promáchl kotouč odražený od zadního hrazení a díky nedůrazu hradeckého obránce se k němu dostal Radim Zohorna, který ho posunul pod brankářem do sítě – 0:3.

Chour následně přepustil své místo Dominiku Petrovi. Ten se uvedl pohotovým zákrokem lapačkou proti obrovitému Zohornovi, jenž si brousil zuby na hattrick. Víc zajímavého se ale ve druhé třetině nedělo a k vidění bylo maximálně několik přiostřených soubojů.

Domácí se neradovali ani v poslední části

Utkání pokračovalo ve stejném duchu i po přestávce. Hosté měli nahráno a Hradečtí, byť se zvýšeným úsilím, stále neměli sílu prosadit se do nadějnějších pozic. Až čtyři minuty před koncem to byl Tomáš Zahradník, kdo se zjevil ve dvojici brankových možností.

Necelou minutu před závěrečným hvizdem ještě přidal Havlíčkův Brod razítko na své vítězství. Vteřinu po konci přesilové hry tečoval Vackovo nahození Filip Nováček mimo dosah Dominika Petra, který tak přece jen přišel o svou neprůstřelnost.

Omlazenému hradeckému týmu se tedy nevedlo tak jako v předchozích zápasech a týmu bojujícímu o jistotu udržení v extralize podlehl zaslouženě 0:4.

Petr Luštinec (HC VCES Hradec Králové):
Na soupeře jsme prostě neměli. Havlíčkův Brod přijel v plné sestavě a my jsme se s omlazeným mužstvem nezmohli ani na žádnou vyloženou šanci. Ve třetí třetině se naše hra přece jen trochu zlepšila, protože jsme stáhli sestavu na tři formace.