út 27.12.2016 | Klára Petrásková

Přátelské klání pro Hradec, starší dorostenci si poradili s Minskem 3:2

Krátce po vánočních svátcích se už starší dorostenci pomalu vracejí do zápasového tempa, 27. prosince odehráli přípravný zápas s běloruským Minskem. Úvodní dvacetiminutovka, v níž se Mountfield dostal do vedení, se rozhodně nehrála v rukavičkách a k vidění bylo i několik ostrých střetů. I když zápas, co se emocí týká, posléze trochu ochladl, gólové akce nevymizely. Na ledě FORTUNA arény byly k vidění ještě dva góly na obou stranách a po závěrečném hvizdu mohli výhru 3:2 slavit Východočeši.

Libor Pivko (Mountfield HK):
Myslím, že zápas jsme začali dobře. První třetinu jsme vyhráli, i když byla docela hektická. Bylo vidět, že jak soupeř, tak my máme dostatek sil. Bylo k vidění dost soubojů, na můj vkus až trochu zákeřných. Byli jsme rádi, že jsme je přestáli bez zranění. Druhá třetina už se trochu srovnala, závěr jsme si pak trochu pokazili podle mého zbytečným vyloučením. Zápas jsme měli pevně v rukách, ale dovolili jsme tam soupeři vrátit se do hry, což nás trochu mrzí.