Mountfield HK

úterý 27.9.2016 v 18:00Mountfield HK
HC Sparta Praha

Prodej vstupenek on-line
Proti druhému Třinci nevstřelil mladší dorost Hradce ani branku, Ocelářům podlehl 0:4

24.1.2016 | Martina Sikorová, Lukáš Štěrovský

Duel čtvrtého Hradce s druhým Třincem v kategorii mladšího dorostu rozhodla první a poslední perioda, ve které domácí vsítili Východočechům shodně po dvou brankách. Přestože Hradec vyslal na gólmana Ocelářů pětatřicet střel, neujala se ani jediná. Tým kolem trenéra Karla Soudka tak v nadstavbě po výhře nad Přerovem přidal další prohru – už pátou z posledních šesti zápasů.

29.kolo, neděle 24.1.2016, 13:00
4
Oceláři Třinec
po zakládní hrací době
0
Třetiny 2:0, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 8. Čmiel (Plandor), 19. Indrst (Michálek), 45. Raška (Korčák, J. Adámek), 58. Raška. Rozhodčí: Koziol – Řezáč, Rychlý. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 79. Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 4:0.
Oceláři Třinec: Ochman – Bulava, Patlevič, Konderla, Michálek, S. Radzienciak, J. Adámek – Tobiáš Marguš, Raška, Čmiel, Plandor, Peterek, Tománek, Korčák, Indrst, Mikler, Rybnikár, Kvasnica.
Mountfield HK: Dvořák – Řehák, Voňka, Martinec, Junek, Krištof, Duben, Klodner, Kynčl – Soukup, Hladík, Jakubec, M. Síla, V. Síla, Vaňát, Pokorný, Šlaicher, Morong, Růta, Poppel.

Hradec měl šance, ale góly dávali domácí

Aktivněji vstoupili do nedělního souboje hradečtí dorostenci. Už ve druhé minutě se dostal ke střele z blízkosti domácí branky Poppel, ten ale klec Ochmana nejprve netrefil a u svého dalšího pokusu nakonec ani nevystřelil. Další skvělou možnost měli hráči Mountfieldu v početní výhodě, s tečí Jakubce těsně před brankou si však třinecký gólman poradil a udeřili tak Oceláři, když nahození Plandora usměrnil pod horní tyč Matouš Čmiel.

Vyrovnáno mohlo být po ráně Klodnera v další přesilové hře Hradce, jeho tečovaná střela ale nakonec třineckou branku o pár centimetrů minula. A radovat se hosté nemohli ani po brejku Matěje Síly, jehož zakončení vytěsnil Ochman nad svou branku. A když pak dostali svěřenci trenéra Raszky k dispozici početní výhodu pět na tři a nahrávku Filipa Indrsta si do vlastní sítě srazil jeden z hostů, bylo na třinecké střídačce ještě veseleji.

Ve druhé části se předvedli oba gólmani

Prostřední perioda byla na gólové šance ještě bohatší. Už v první minutě se před branku Hradce protáhl Raška, překonat Dvořáka se mu ovšem nepodařilo a Hladík pak krátce nato svou dorážku do odkryté části klece poslal mimo. Snížení se dorostenci Mountfieldu mohli dočkat po brejku Poppela, únik hostujícího útočníka však výborným zákrokem zneškodnil Ochman a udržel tak svůj tým ve dvoubrankovém vedení.

K dorážce se poté na druhé straně dostal Plandor, po jeho zásahu však puk pouze minul pravou tyč. A radovat se nemohl ani Kvasnica, který se z těsné blízkosti branky netrefil mezi tři tyče. Následně se vyznamenal Dvořák, když lapačkou zastavil prudkou ránu domácího kapitána Michálka a do kabin se tak po druhé části, především zásluhou výborných výkonů obou gólmanů, odcházelo bez jediného vstřeleného gólu.

Další dvě branky v síti Mountfieldu

Třetí třetina nejprve nabídla šanci Rašky, jenž zakončoval z těsné blízkosti Dvořáka po přihrávce svého spoluhráče zpoza branky, překonat hradeckého gólmana se mu ovšem nepodařilo. Krátce poté už se ale skóre na světelné tabuli měnilo, když z dorážky dostal puk do sítě právě Adam Raška. Ve stejné situaci, jen o chvíli později, byli na druhé straně hřiště také hráči Mountfieldu, překonat Ochmana se jim ovšem nepodařilo.

V dobré pozici byl následně Pokorný, který ale prudce letící kotouč do odkryté části klece usměrnit nedokázal. Hosté poté dostali k dispozici již osmou početní výhodu, po oddechovém čase sáhli po hře bez brankáře, což se jim ovšem nevyplatilo, když z obranného pásma trefil prázdnou klec Adam Raška a zpečetil na konečných 0:4 z pohledu hradeckých hokejistů.

Ohlasy trenérů

Karel Soudek (Mountfield HK):
Dvě třetiny se hrál vyrovnaný hokej. Nedokázali jsme ale proměnit vyložené šance ani samostatné nájezdy. Poslední třetina byla z naší strany špatná – byl to odevzdaný, ustrašený výkon, a to především od některých starších hráčů, kteří by měli mužstvo táhnout. Náš výkon nemohl na zvrat stačit.