čt 1.10.2015 | Diana Valevataya, Lukáš Štěrovský

Vedení ani čtyřicet střel juniorům na repete výhry proti Spartě nestačily

Po čtyřicet minut Hradec držel na Spartě tříbodovou naději. Domácí celek ale v zápase plném vyloučení na obou stranách udeřil na konci třetí periody a dvěma góly si zajistil výhru. Hradec vyslal na branku soupeře úctyhodných čtyřicet střel, ani ty však na úspěch nestačily. Z první příčky se tak propadl na bramborovou pozici v tabulce.

V úvodu duelu byli aktivnější hosté a jako první se také v brzké přesilové hře prosadili. Tomáš Drašnar nejprve pálil a poté se prosadil dorážkou vlastní střely. Po necelých dvou minutách bylo vyrovnáno. Rychlé přečíslení sparťanů zakončoval Jiří Hozák. Po jeho trefě domácí hráči převzali iniciativu a po zbytek první třetiny byli lepším týmem. Brankář Veselý měl hodně práce například se střelou Schwambergera, zaskvěl se také při přečíslení sparťanů v samém závěru prvního dějství.

Po nástupu do toho druhého vedoucí celek tabulky z Hradce Králové přidal, puk ale při sparťanské přesilovce znovu skončil v jeho brance. Rozhodčí však Bednárikovu trefu neuznali. I tak šla Sparta do vedení, ve 34. minutě se prosadil ránou k tyči Marek Pulkrab. Mountfield dokázal bleskurychle srovnat v početní výhodě díky šikovné teči Tomáše Hofmana, na kterou Pírs nestihl zareagovat.

Krátce nato mohli jít hosté dokonce do vedení, ale Hnik tváří v tvář Pírsovi neuspěl. A promarněné šance mohl ještě více litovat při další přesilovce Sparty. Domácí se totiž opět dostali do vedení, a to zásluhou Jana Havla. Ani tentokrát ovšem nemělo dlouhého trvání. Za minutu a deset sekund bylo opět srovnáno díky kapitánovi Hradce Radku Pilařovi.

Do třetí dvacetiminutovky se tak vstupovalo za stavu 3:3. Sparťané ale ihned v jejím úvodu definitivně překlopili zápas na svoji stranu, a to zásluhou Martina Janduse. Ten se nejprve prosadil v přesilovce pěti proti třem, když si ho před brankou nepohlídali hostující hráči, a o minutu později také ve hře pět na pět. Dvoubrankový náskok už si sparťané pohlídali až do konce zápasu a nic na něm nezměnila ani power-play soupeře v samém závěru utkání.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Pro nás to bylo nešťastné utkání. Šli jsme do vedení 1:0, následně jsme po naší chybě inkasovali, poté znovu a prohrávali jsme. Díky přesilovkám, při kterých jsme dali všechny tři góly, jsme se vrátili do zápasu a srovnali na 3:3. Poté jsme šli po zbytečných faulech podruhé v zápase do tří, soupeř dal góly na 4:3 a 5:3. Během dvou minut jsme dostali dva góly, myslím, že to rozhodlo utkání. Na konci jsme šli do power-play, odehráli jsme ho dobře, mohli dát dva tři góly, ale štěstíčko se od nás trošku odvrátilo. Sparta si vyhrát zasloužila. Zápas to byl hodně aktivní, bruslilo se, řekl bych, že to bylo jedno z hodně dobrých utkání. Z naší strany rozhodlo zbytečné vylučování hráčů.